TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

03

11 2015

Na lodowisko potrzebne 100 tysięcy zł


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Podkowa Leśna, podobnie jak ubiegłej zimy, także w tym sezonie chce uruchomić sztuczne lodowisko. Prócz chęci konieczne są również pieniądze. ? Szacujemy, że koszt rozstawienia i utrzymania obiektu to około 100 tys. zł. Dotychczas złożone oferty przekraczają nasze możliwości finansowe, ale negocjujemy ? mówi burmistrz Artur Tusiński.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Sztuczne lodowisko przy Zespole Szkół przy ul. Jana Pawła II zostało w Podkowie rozstawione po raz pierwszy na początku stycznia tego roku, a więc w pełni zimy. Od początku cieszyło się bardzo dużą popularnością wśród mieszkańców. Część z nich otwarcie przyznała, iż chcieli po prostu zobaczyć z jakim odbiorem wśród innych podkowian spotkał się pomysł zorganizowania sztucznego lodowiska. Rzeczywistość dość szybko pokazała, że idea ze ślizgawką była strzałem w dziesiątkę.

? Wśród mieszkańców pojawiły się również liczne głosy, że chcieliby większego lodowiska. Staramy się spełnić te prośby i złożyliśmy zapytania cenowe do potencjalnych operatorów sztucznie lodzonej tafli, której organizacji i utrzymanie jest tańsze niż w przypadku naturalnego lodowiska ? wyjaśnia burmistrz Artur Tusiński. ? Tak czy owak zaproponowane ceny przekraczają możliwości finansowe gminy. Rozpoczęliśmy jednak negocjacje z firmami i mamy nadzieję, że zakończą się sukcesem. Szacujemy, że sezonowy koszt otwarcia i utrzymania tafli to około 100 tys. zł. ? dodaje.

Jeśli rozmowy, z którymś z operatorów zakończą się sukcesem, to lodowisko powinno ruszyć 15 grudnia i działać do końca lutego przyszłego roku.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.