TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

03

11 2015

Na lodowisko potrzebne 100 tysięcy zł


Grodzisk News


Na lodowisko potrzebne 100 tysięcy zł - Grodzisk News


Podkowa Leśna, podobnie jak ubiegłej zimy, także w tym sezonie chce uruchomić sztuczne lodowisko. Prócz chęci konieczne są również pieniądze. ? Szacujemy, że koszt rozstawienia i utrzymania obiektu to około 100 tys. zł. Dotychczas złożone oferty przekraczają nasze możliwości finansowe, ale negocjujemy ? mówi burmistrz Artur Tusiński.


reklama Grodzisk Mazowiecki

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Sztuczne lodowisko przy Zespole Szkół przy ul. Jana Pawła II zostało w Podkowie rozstawione po raz pierwszy na początku stycznia tego roku, a więc w pełni zimy. Od początku cieszyło się bardzo dużą popularnością wśród mieszkańców. Część z nich otwarcie przyznała, iż chcieli po prostu zobaczyć z jakim odbiorem wśród innych podkowian spotkał się pomysł zorganizowania sztucznego lodowiska. Rzeczywistość dość szybko pokazała, że idea ze ślizgawką była strzałem w dziesiątkę.

? Wśród mieszkańców pojawiły się również liczne głosy, że chcieliby większego lodowiska. Staramy się spełnić te prośby i złożyliśmy zapytania cenowe do potencjalnych operatorów sztucznie lodzonej tafli, której organizacji i utrzymanie jest tańsze niż w przypadku naturalnego lodowiska ? wyjaśnia burmistrz Artur Tusiński. ? Tak czy owak zaproponowane ceny przekraczają możliwości finansowe gminy. Rozpoczęliśmy jednak negocjacje z firmami i mamy nadzieję, że zakończą się sukcesem. Szacujemy, że sezonowy koszt otwarcia i utrzymania tafli to około 100 tys. zł. ? dodaje.

Jeśli rozmowy, z którymś z operatorów zakończą się sukcesem, to lodowisko powinno ruszyć 15 grudnia i działać do końca lutego przyszłego roku.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.