07 03 2015

Na co do kina?

07.03.2015, godz.: 11:50
Na co do kina?
fot. Universal Pictures/Filmweb

W najbliższych dniach na ekranie kina w grodziskim Centrum Kultury wyświetlany będzie jeden z bardziej oczekiwanych filmów w tym roku – „Pięćdziesiąt twarzy Greya”. Repertuar jest jednak bogatszy. W poniedziałek (9 marca) kino będzie nieczynne.

PROJEKCJE CODZIENNE (DO 12 MARCA, z wyjątkiem 9 MARCA)
„Disco Polo”
Komedia muzyczna w reżyserii Macieja Bochniaka przypomina czas, kiedy w Polsce muzyka disco polo była bardzo popularna. Dawid Ogrodnik („Chce się żyć”, „Jesteś bogiem”) i Piotr Głowacki („Dziewczyna z szafy”) grają muzyków, którzy – napędzani młodzieńczą fantazją i marzeniami o sławie – zakładają zespół discopolowy. Joanna Kulig („Sponsoring”) występuje w roli eterycznej wokalistki. Piosenki w zdecydowanej większości wykonują sami aktorzy. Warto wspomnieć, że na ekranie zobaczymy także Tomasza Kota, który zachwycił wcześniej opinię publiczną diametralnie odmienną rolą w filmie „Bogowie”. Wcielił się tam w postać profesora Zbigniewa Religi, a za swoją grę otrzymał między innymi nagrodę na festiwalu w Gdyni. Jak wypadnie tym razem?

„Pięćdziesiąt twarzy Greya”
Ekranizacja bestsellerowej powieści o tym samym tytule i jeden z bardziej oczekiwanych filmów roku. Anastasia Steele jest młodą studentką literatury, która przeprowadza wywiad z intrygującym Christianem Greyem – milionerem i przedsiębiorcą. Dziewczyna jest zafascynowana inteligentnym i przystojnym mężczyzną, który robi na niej niesamowite wrażenie, jednak gdy ich spotkanie dobiega końca, stara się o nim zapomnieć. Grey zjawia się jednak w sklepie, w którym dorywczo pracuje Anastasia i prosi o kolejne spotkanie. Anastasia zgadza się, nie wiedząc, że za chwilę wkroczy w intrygujący świat pożądania, erotyki i głęboko skrywanych pragnień.
Występują: Dakota Johnson, Jamie Dornan.

NIEDZIELA 8 MARCA, WTOREK 10 MARCA, CZWARTEK 12 MARCA
„Asteriks i Obeliks: Osiedle bogów”
Kolejna odsłona przygód dwóch walecznych i przezabawnych Galów którzy wojują z Rzymianami. Opór osady, z której pochodzą Asteriks i Obeliks coraz bardziej denerwuje Juliusza Cezara, dlatego postanawia on zmienić taktykę. Władca każe wybudować obok osady Galów wspaniałą wioskę, przeznaczoną dla rzymskich właścicieli. To „Osiedle Bogów”. Czy nasi galijscy przyjaciele oprą się pokusie zarobku i rzymskiego komfortu? Czy ich osada stanie się zwykłą atrakcją turystyczną? Asteriks i Obeliks robią wszystko, by pokrzyżować Juliuszowi Cezarowi plany. W polskiej wersji głosu głównym bohaterom użyczyli Arkadiusz Jakubik i Wojciech Mecwaldowski. W filmie usłyszymy jednak także Piotra Fronczewskiego, Piotra Adamczyka, Czesława Mozila, Annę Muchę, Mariusza Pudzianowskiego i Mameda Chalidowa.

ŚRODA 11 MARCA – KINO Z WRAŻLIWĄ DUSZĄ
„Dzika droga”
Ekranizacja autobiograficznej książki Cheryl Strayed ze świetną rolą Reese Witherspoon, laureatki Oscara za rolę w filmie „Spacer po linie”nominowanej do nagrody Akademii także w tym roku właśnie za kreację w „Dzikiej drodze”. Film to historia kobiety, która uświadamia sobie, że jej życie legło w gruzach i wyrusza na samotną wyprawę przez całe Stany Zjednoczone, by odnaleźć siebie i poczucie sensu życia.

💬︎ 1

Dodaj Komentarz

Jedna odpowiedź do “Na co do kina?”

  1. GrzesiuHa pisze:

    Dajcie już spokój z tym Greyem. Kupa straszna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.