reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

28

11 2023

Mnóstwo chętnych do budowy przedszkola i żłobka na Okrężnej. Wiemy ile może kosztować


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: grodzisk.pl/WizualizacjaMnóstwo chętnych do budowy przedszkola i żłobka na Okrężnej. Wiemy ile może kosztować - Grodzisk News


Aż 27 firm złożyło oferty w przetargu na budowę przedszkola i żłobka przy ul. Okrężnej. Co ważne, jedenaście z tych propozycji mieści się w budżecie zakładanym przez Grodzisk, a to oznacza, że wykonawca inwestycji zostanie najprawdopodobniej wyłoniony za pierwszym podejściem.


To dla Grodziska i jego mieszkańców dobra informacja, bowiem miejsc w publicznych przedszkolach i żłobkach gmina cały czas potrzebuje. A obiekt na Okrężnej zapewni ich całkiem pokaźną liczbę. Już dobry prognostyk dla inwestycji stanowiła duża pula pytań od firmy o poszczególne zapisy przetargu, sugerowało to bowiem duże zainteresowanie i potencjalnie dużą liczbę oferentów. To zaś na ogół oznacza solidną stawkę firm ubiegających się o powierzenie im inwestycji.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Tak też jest w istocie, gdyż do przetargu stanęło aż 27 przedsiębiorstw. Grodzisk przygotował na budowę przedszkola wraz ze żłobkiem na Okrężnej dokładnie 17 milionów złotych o wiele wskazuje na to, że ani pieniądze, ani względy formalno-merytoryczne nie przeszkodzą urzędnikom w rozstrzygnięciu przetargu.

Oto bowiem w zakładanym budżecie mieści się jedenaście ofert, z których najniższa złożona została przez firmę MGBUILDING Group z Kielc, opiewa na nieco ponad 12,9 mln zł, druga w kolejności jest przeszło 14-milionowa propozycja firmy MUNBAR Monika Zegradło z Jabłonny; kilka następnych propozycji przekracza 15 milionów, kilka kolejnych kosztuje szesnaście lub blisko siedemnaście milionów złotych.

Grodzisk ma więc dość szerokie pole wyboru, co pozwala dość spokojnie czekać na dalsze decyzje.

Tymczasem przypomnijmy. Przy ul. Okrężnej stanie trzykondygnacyjny niepodpiwniczony budynek a teren wokół niego zostanie zagospodarowany zgodnie z funkcją przedszkolno-żłobkową obiektu.

W budynku na parterze znajdzie się oddział żłobkowy z czterema salami, a na pierwszym i drugim piętrze mieścić się będzie część przedszkolna z siedmioma salami. W skład budynku wchodzić ma też m.in. kuchnia z zapleczem, sala gimnastyczna, szatnie, pomieszczenia administracyjne, sanitarne, magazynowe i techniczne. Budynek posiada 2 klatki schodowe i 2 windy (osobową i gastronomiczną).

Budynek zaprojektowano jest w technologii tradycyjnej: fundamenty będą żelbetowe, ściany konstrukcyjne z pustaków ceramicznych a działowe z bloczków gazobetonowych, stropy w większości są z płyt kanałowych, dach o drewnianej więźbie pokryty jest papą. Wykończenie elementów zależy od przeznaczenia pomieszczeń. Budynek wyposażony będzie w instalacje: elektryczną. wodno-kanalizacyjną, odgromową, grzewczą w postaci ogrzewania z kotłowni gazowej; gazową, klimatyzacyjną, wentylacyjną przeciwpożarową i teletechniczną mechanicznej, teletechniczną,

Kolejny ważny punkt obiektu to kuchnia z pełnym wyposażeniem technologicznym, jak kuchnie gazowe, piece konwekcyjno-parowe, lodówki, kocioł warzelny, krajalnica, szatkownica, umywalki, szafy, stoły, regały, okapy, wózki transportowe.

Przed budynkiem przedszkola zaplanowano również parking dla 35 samochodów, plac zabaw Cały teren zaś zostanie oświetlony i ogrodzony.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.