08 11 2015

Młodzi grodzisczanie na spotkaniu z włodarzami

08.11.2015, godz.: 13:31
Młodzi grodzisczanie na spotkaniu z włodarzami
fot. grodzisk.pl

W mijającym tygodniu burmistrz Grodziska Grzegorz Benedykciński spotkał się z młodzieżą – uczniami szkół, przedstawicielami samorządów uczniowskich gimnazjów i placówek ponadgimnazjalnych. Był to zarazem początek cyklu comiesięcznych spotkań, na których poruszane będą ważne kwestie z punktu widzenia grodziskiej młodzieży. 

Środowe spotkanie rozpoczęło się od przestawienia Ewę Burzyk, szefową biura oświaty w magistracie, prezentacji – wyników głosowania uczniów szkół w ogólnopolskiej akcji „Młodzi głosują” organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Wyniki w Grodzisku nie wzbudziły zaskoczenia i wyglądały podobnie do wskaźników ogólnopolskich. Najwięcej głosów zdobył Komitet Wyborczy KORWIN – blisko 25 proc. głosów młodych ludzi. Na drugim miejscu znalazło się Prawo i Sprawiedliwość – 19 proc, a na trzecim „KUKIZ 15” – 18 proc.

Następnie głos zabrał burmistrz Benedykciński, który wyraził nadzieję na dobrą współpracę pomiędzy grodziskim samorządem a młodymi ludźmi. Podstawą takowej powinna być dobra komunikacja, dlatego ustalono, że spotkania z uczniami odbywać się będą raz w miesiącu. A ich tematykę przygotują młodzi ludzie. Ich działań koordynować mają Wojtek Szczęsny i Michał Szafrański, z kolej po stronie urzędu za szczegóły współpracy odpowiadać będzie Tomasz Krupski, zastępca burmistrza.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata