reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

17

03 2020

Maszynę do testów na koronawirusa zarekwirował rząd. "Dwie strony medalu"


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Maszynę do testów na koronawirusa zarekwirował rząd. "Dwie strony medalu" - Grodzisk Newsaparat do testów na Covid-początkowo przeznaczony dla Grodziska, trafi gdzie indziej. Taka decyzja ma dwie strony medalu. Już kilka dni temu pisaliśmy, że Grodzisk zamierza pozyskać specjalistyczne urządzenie do przeprowadzania testów na obecność koronawirusa. W obecnej sytuacji zapotrzebowanie zgłosiła dyrektor Szpitala Zachodniego Krystyna Płukis, a gmina od razu zabezpieczyła środki na zakup sprzętu, ale ich nie wydała? ? Otrzymałam dziś decyzję krajowego konsultanta ds. obronności, z której wynika, że rada ministrów przejmuje urządzenie, a przekazać je do województwa kujawsko-pomorskiego, w której nie było maszyny do testów ? mówi nam Krystyna Płukis. ? Z jednej strony szkoda, ale jest też druga strona medalu. Gdybyśmy mieli taką maszynę, nasz szpital mógłby zostać wyznaczony jako placówka do testów dla całej Warszawy. To natomiast spowodowałoby duże perturbacje organizacyjne ? zaznacza Pułkis. Trzeba by się także liczyć ze wzrostem liczby podejrzeń zarażenia koronawirusem i w konsekwencji zachorowań, których obecnie u nas nie ma. ? Są cztery przypadki podejrzeń zakażenia, ale już wiemy, że trzy miały negatywny wynik testu, mamy nadzieję, że i czwarty taki będzie ? mówi dyrektor Szpitala Zachodniego.

💬︎   dodaj komentarz

W PIS-du z nimi. Najłatwiej wyciągać ręce nie po swoje i za darmo. Gmina wyłożyła na sprzęt środki własne. Jak tak można. Teraz jak my mieszkańcy gminy będziemy w potrzebie będziemy zależni od Warszawy. Brawo. Mam nadzieję, że wraz z tym wirusem nadejdzie koniec "jedynej i słusznej partii rządzącej " w naszym pięknym kraju.

Zażenowana
17-03-2020 13:52

No to kiedy zamawiamy drugą?

JSC
17-03-2020 14:04

Bo przez ostatnie lata fajnie było rozdawać kasę na prawo i lewo. Teraz nie ma na to co potrzebne i trzeba wyciągać łapy po nie swoje

Xxx
17-03-2020 15:03

pokaż wszystkie komentarze (24)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.