reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

01

12 2023

Mabau przebuduje grodziskie ulice. W poniedziałek podpisanie umowy


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsMabau przebuduje grodziskie ulice. W poniedziałek podpisanie umowy - Grodzisk News


Kosztem niespełna dwóch i pół miliona złotych Grodzisk przeprowadzi kompleksową modernizację czterech ulic w mieście: Bankowej, Łowickiej, Głogowej i Marii Konopnickiej. Miasto wybrało najkorzystniejszą cenowo ofertę firmy Mabau i to z nią w poniedziałek podpisze umowę na inwestycję.


Ze specyfikacji przetargowej wiemy, że będą to gruntowne przebudowy obejmujące nie tylko budowę nawierzchni, lecz także m.in. odwodnienia dróg. Grodzisk zarezerwował na to w budżecie bez mała 2,89 mln zł, podczas gdy oferty przetargowej w kolejności od najniższej wynoszą: 2,41 mln zł – złożona przez firmę Mabau z Baniochy; 2,73 mln zł należąca do stołecznego przedsiębiorstwa Fal-Bruk; niespełna 2,89 mln zł wyceniona przez Zakład Usług Terenowych, Budowlanych i Porządkowych Margot Expert, także z Warszawy. Propozycje pozostałych sześciu kandydatów przekraczają już trzy miliony złotych, a najwyższa bliska jest milionów czterech. Wydaje się jednak, że magistrat ma z czego wybrać.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Ostatecznie Grodzisk wybrał ofertę przedsiębiorstw Mabau i z nim podpisze umowę 4 grudnia, tradycyjnie już w willi Niespodzianka.

Przypomnijmy więc założenia inwestycji. Przedsięwzięcie dotyczy ulic: Bankowej, Łowickiej, Głogowej oraz Marii Konopnickiej. Każda z nich przejdzie całkowitą odnowę oblicza. Obecnie ul. Bankowa jest drogą o nawierzchni bitumicznej z obustronnymi chodnikami z płyt betonowych. Nawierzchnie są niejednolite oraz uszkodzone, naznaczone zapadliskami, wybojami.

Wedle projektu przejdzie ona modernizację na całej 400-metrowej długości – od połączenia z ul. Szwedzką, która swoją drogą także przejdzie przebudowę, początkowy odcinek 20 metrów ul. Bankowej będzie traktowany jako odcinek przejściowy z założeniem możliwości jego przebudowy w ramach dostosowania do budowy odwodnienia.

Szerokość asfaltowej jezdni dwukierunkowej i dwupasmowej wyniesie cztery metry, zaś po obu stronach ulicy wybudowane zostaną chodniki piesze o szerokości do półtora metra. Na nowo wyprofilowane zostaną zjazdy do posesji. Ulica zostanie również wyposażenie w kanalizację deszczową odprowadzającą wodę z jezdni i chodników.

Analogiczny zakres inwestycji Grodzisk przewiduje w przypadku przebudowy ulicy Łowickiej na odcinku od Nadarzyńskiej do Lubelskiej. Mowa zatem o nowej nawierzchni jezdni z kostki betonowej na podbudowie. Droga zostanie również uzbrojona w odwodnienie. Po obu jej stronach budowniczowie wyodrębnią chodniki, których obecnie przy drodze brak.

Ulica Głogowa zostanie przebudowana na odcinku od ul. Jaworowej w kierunku północnym. Jej nawierzchnia jest nieregularna – częściowo utwardzona kostką betonową, miejscami uzupełnianą i tymczasowo wzmacnianą kruszywem. Dzięki inwestycji zyska nową jezdnię z kostki betonowej o szerokości pięciu metrów a pobocza po obu stronach zostaną usypane z kruszywa.

Wreszcie ul. Marii Konopnickiej zyska nową nawierzchnię z kotki betonowej na podbudowie na całej długości drogi wynoszącej 105 metrów ponad. Droga zostanie wyposażona w instalację odwodnieniową. Szerokość jezdni wyniesie 4,5 m, zaś pobocza usypane zostaną z tłucznia w postaci kruszywa łamanego.

Ta czteroczęściowa inwestycja ma zostać zrealizowana w ciągu 13 miesięcy od daty zawarcia kontraktu.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

A co jest nie tak z M. Konopnickiej?

Adam
04-12-2023 10:37
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.