reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

06

12 2023

Kolejna gmina z projektem przyszłorocznego budżetu. Ile inwestycje


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayKolejna gmina z projektem przyszłorocznego budżetu. Ile inwestycje - Grodzisk News


Prawie 26 milionów złotych planuje wydać Jaktorów na inwestycje w przyszłorocznym budżecie gminy. Przyglądamy się bliżej projektowi uchwały budżetowej, nad której przyjęciem radni głosować będą 20 grudnia.


Po stronie dochodów zapisano kwotę ponad 119 milionów złotych, zaś wydatki kształtować się mają na poziomie 124 milinów. Przełoży się to na deficyt budżetowy w kwocie 4,9 mln zł, który zostanie sfinansowany przychodami pochodzącymi z pieniędzy na rachunkach gminnych lokat

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Rubryką, która tradycyjnie najbardziej interesuje mieszkańców są inwestycje. Na te Jaktorów zamierza przeznaczyć ponad 25,8 mln zł. Przeszło 80 procent całej puli – bez mała 20,7 mln zł – pójdzie na zadania związane z budową i modernizacją dróg. Pięć milionów ma kosztować
rozbudowa dróg gminnych w Międzyborowie. Chodzi o ulice: Chopina, Golczyka, Elsnera, Ogińskiego; dalsze pięć zapisano na inne zadania związane z rozbudową sieci.

2,6 mln zł Jaktorów zamierza wydać na przebudowę kilometrowego odcinka ul. Alpejskiej w Chylicach od Cichej do Włoskiej; ponad trzy miliony widnieją w projekcie budżetu na przebudowę ul. Błotnej od Ostatniego Tura do Łąkowej w Jaktorowie.

Prawie 500 tysięcy ma kosztować przebudowa ul. Chełmońskiego w Sadych Budach, a czterysta – modernizacja ul. Matejki w Międzyborowie. Kolejny milion zapisano z kolei na ul. Wojska Polskiego w Chylicach Kolonii. Innym typem zadania drogowego będzie budowa przepustu na rzece Głęboka Struga w Starych Budach. Tu przewidywany koszt to 600 tys. zł.

Milion jaktorowska gmina planuje wydać na budowę parkingu pomiędzy ul. Pomorską a ul. 1 Maja waz z przebudową zjazdów oraz budową oświetlenia w Chylicach-Kolonii.

Inne zdanie, niezwiązane z drogami a mające kosztować cztery miliony to Budowa obiektów sportowych wraz z zapleczem technicznym i infrastrukturą towarzyszącą przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Jaktorowie.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.