reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

KATALOG FIRM

Biznes i finanse
Budownictwo i nieruchomości
Dla dzieci
Edukacja i szkolenia
Handel i usługi
Inne branże
Internet i komputery
Kultura i sztuka
Moda i uroda
Motoryzacja
Na wesele
Reklama
Rozrywka i gastronomia
Sport i rekreacja
Transport i komunikacja
Turystyka i hotele
Zdrowie


Fakturomania

Fakturomania


ul. Gen. L. Okulickiego 19b lok.11
Grodzisk Mazowiecki

tel. 233 233 211
https://fakturomania.pl/


Biznes i finanseCo Fakturomania oferuje?

Fakturomania jest oprogramowaniem skierowanym dla najprostszych działalności prowadzonych w formie sp. z o.o.

Posługując się językiem prawniczym, Fakturomania jest aplikacją służącą prowadzeniu pełnych ksiąg handlowych jednostki mikro w rozumieniu ustawy o rachunkowości (art. 3 ust. 1a ustawy) oraz posiadającej status małego podatnika w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 4a pkt 10 ustawy o CIT).

Przekładając na normalny język jest to zatem system do księgowości online i wystawiania faktur dla najmniejszych podmiotów działających w Polsce, które rozliczają się 9% stawką podatkową (czyli 99% mikro spółek).

Fakturomania to nie tylko narzędzie służące rozliczeniu pełnej księgowości online, ale też bardzo obszerna baza wiedzy, w której znajduje się wiele starannie opracowanych materiałów poświęconych tematyce prawno-podatkowo-księgowej przygotowanych przez ekspertów - profesjonalnych prawników oraz księgowych.

Wśród tych materiałów odnaleźć można nawet instrukcje omawiające w jaki sposób prowadzić księgowość i rozliczenie spółki z o.o. od A do Z - tj. od założenia segregatora księgowego zaczynając, a na sporządzeniu sprawozdania finansowego z zeznaniem rocznym kończąc. W bazie wiedzy znajdują się również artykuły omawiające jak się do prowadzenia spółki z o.o. przygotować oraz jak ją zorganizować, jak ugryźć spółkę od strony podatkowej oraz jakie są obowiązki związane z jej prowadzeniem.

1) Dla kogo system jest odpowiedni?
Niniejsze narzędzie umożliwia bardzo łatwe rozliczenie niewielkich wielkością podmiotów - sp. z o.o. których działalność występuje na terytorium Rzeczypospolitej o charakterze usługowym lub handlowym.
Ponad 95% Podatników prowadzących swoje rozliczenie w księgowości Fakturomanii to mali podatnicy, których statystyczne rozliczenie oscyluje w granicach do 30 dokumentów w ujęciu miesięcznym. Z tego względu księgowość z Fakturomanią jest optymalizowana właśnie pod kątem takiej wielkości działalności, tak aby każdy mógł w sposób przystępny i prosty rozliczyć taką mikro sp. z o.o.

2) Dla kogo system nie jest odpowiedni?
System nie jest odpowiedni dla działalności o charakterze produkcyjnym, deweloperskim, inwestycyjnym lub transgranicznym.
Z uwagi też na dedykację dla obrotu krajowego, w systemie nie są wspierane transakcje o charakterze walutowym lub przynależnym do zysków kapitałowych (np: inwestycje w obrót kryptowalutami, papierami wartościowymi, akcjami, udziałami, zyskami z osób prawnych - przychodów, o których mowa m.in. w art. 7b ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych).

System nie jest również odpowiedni dla podmiotów, które posiadają udziały w innych osobach prawnych lub wspólnikami są osoby prawne, lub w których występują transakcje transgraniczne w tym podlegające procedurze OSS lub IOSS za wyjątkiem sporadycznych transakcji zakupowych - WNT (zakup towaru z rynku Unii Europejskiej) lub importu usług (najczęściej reklamy portali społecznościowych).
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.