14 07 2018

Jak Grodzisk upamiętni Powstanie Warszawskie?

14.07.2018, godz.: 19:20
Jak Grodzisk upamiętni Powstanie Warszawskie?
fot. Wikipedia

Choć do uroczystych obchodów 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego pozostało jeszcze kilkanaście dni, to Grodzisk już podał plan uroczystości 1 sierpnia.

Na początek o godzinie 15.00 nastąpi otwarcie wystawy plenerowej zatytułowanej „Nagrodą twoją będzie zwycięstwo”. Dokumentuje ona dokonania ośrodka Armii Krajowej „Gąbka” – „Osa” w Grodzisku. Ekspozycję usytuowaną na placu Wolności będzie można oglądać przynajmniej do połowy sierpnia.

Równolegle w specjalnym namiocie ustawionym na wspomnianym placu odbędzie się spotkanie z żołnierzami AK ze środowiska „Osa”. Potrwa ono półtorej godziny i dla sympatyków historii będzie rzadką okazją, aby usłyszeć bezpośrednie relacje z wydarzeń z Warszawy i okolic ogarniętych wojenną pożogą.

O 17.00, w „Godzinie W” wybrzmią syreny. Oczywiście, aby upamiętnić moment uznawany przez historyków za oficjalny początek wybuchu Powstania Warszawskiego. Chwilę później w kościele św. Anny rozpocznie się msza święta w intencji ofiar i uczestników powstania.

O godz. 18.00 nastąpi natomiast uroczyste złożenie kwiatów pod tablicą na placu Wolności, która upamiętnia żołnierzy AK.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.