17 07 2015

Grzech Piotrowski ponownie w Grodzisku

17.07.2015, godz.: 19:54
Grzech Piotrowski ponownie w Grodzisku
fot. Paweł Twardoch/Facebook

W maju na scenie grodziskiego Centrum Kultury wystąpił świetny polski multiinstrumentalista Grzech Piotrowski. Artyście najwyraźniej spodobało się w Grodzisku, ponieważ wystąpi tu raz jeszcze – 6 listopada.

Grzegorz „Grzech” Piotrowski to absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W 1997 r. założył grupę Alchemik, w której występowali m.in. bracia Paweł i Łukasz Golcowie. Kapela zdobyła wiele nagród m.in. na belgijskim Jazz Hoeilaart zajęła pierwsze miejsce. W 2003 r. napisał muzykę do filmu „Powiedz, to Gabi” Rolanda Rowińskiego. Dwa lata później ukazała się jego solowa płyta zatytułowana „SIN”. Ma na swoim koncie 12 autorskich płyt i kilkanaście współprodukcji międzynarodowych.

Grzech jest założycielem World Orchestry muzycznego projektu międzynarodowego łączącego muzykę odległych rejonów ziemi z jazzem i impresjonizmem. W orkiestrze na rzadko spotykanych instrumentach grają wirtuozi m.in. z Belgii, Japonii, Laponii, Bułgarii, Mongolii, czy Norwegii. W 2012 i 2013 r. Piotrowski wydał dwa albumy World Orchestry, które były nominowane do Fryderyków, czyli najważniejszej nagrody polskiego przemysłu fonograficznego. Ostatnio Grzech Piotrowski wydał płytę „One World”, którą uważa za alter ego World Orchestry.

Koncert odbędzie 6 listopada w sali widowiskowej Centrum Kultury przy ul. Spółdzielczej 9. Organizatorzy w najbliższym czasie podadzą informacje na temat godziny występu oraz dystrybucji biletów.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.