TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

31

01 2023

Grodzisk upamiętni 82. rocznicę likwidacji getta


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Marcin Masalski1 - Grodzisk News


Najbliższy poniedziałek (6 lutego) będzie w Grodzisku ważnym i podniosłym dniem. Wówczas w mieście odbędą się uroczystości upamiętniające 82. rocznicę likwidacji grodziskiego getta, po części oficjalnej odbędzie się też okolicznościowy koncert w wykonaniu artystów Teatru Żydowskiego


Pamięć o getcie w Grodzisku jest żywa i nie słabnie. Mieszkańcy i samorządowcy co roku gromadzą się przy pomniku w miejscu synagogi, by upamiętnić żydowskich obywateli Grodziska Mazowieckiego. To właśnie oni, grodziscy Żydzi, byli przez pokolenia naszymi sąsiadami, tworząc tożsamość i koloryt miasta oraz przyczyniając się do jego rozwoju. Pierwsze wzmianki na temat społeczności żydowskiej w Grodzisku sięgają XVI w.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–6 lutego o godz. 18.00 planowane jest złożenie kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym żydowskich obywateli Grodziska Mazowieckiego (obelisk w miejscu synagogi, ul. Obrońców Getta 12) ze względu na 82. rocznicę likwidacji grodziskiego getta. Po uroczystościach o godz. 19.00 odbędzie się okolicznościowy koncert w wykonaniu artystów Teatru Żydowskiego pt. I Bóg zakrył swoją twarz (sala widowiskowa Centrum Kultury) – zapowiadają organizatorzy wydarzenia.

Grodzisk upamiętni 82. rocznicę likwidacji getta - Grodzisk Newsfoto: Marcin Masalski


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.