TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

15

09 2023

Grodzisk ponownie wśród najbogatszych miast powiatowych


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Magazyn „Wspólnota” opublikował ranking zamożności samorządów według kryterium dochodu w przeliczeniu na jednego mieszkańca za 2022 r. Grodzisk Mazowiecki znalazł się w ścisłej czołówce miast powiatowych. Inne gminy z powiatu również zaznaczyły swą obecność w rankingu.


Metodologia badań rankingowych od lat jest niezmienna i polega na podzieleniu wpływów budżetowych przez liczbę mieszkańców (dochody własne i otrzymywane subwencje, z pomięciem wpływów z dotacji celowych, które mają chwilowy wpływ na wielkość dochodów). Metoda stosowana w rankingu mówiącym o bogactwie budżetu gminy od lat jest niezmienna i opiera się na analizowaniu obiektywnych danych z GUS, dotyczących wszystkich samorządów.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

I tak Grodzisk w rankingu najbogatszych samorządów za 2022 rok w kategorii miast powiatowych uplasował się na trzecim miejscu z dochodem w przeliczeniu na jednego mieszkańca w wysokości 6643,61 zł. Przed nim znalazły się Polkowice i Zakopane.

Wysoko, bo w na dziesiątym miejscu w kategorii miasteczek, znalazła się Podkowa Leśna z dochodem per capita w kwocie 9032,95 zł. W tym samym zestawieniu Milanówek został sklasyfikowany na 115. miejscu i tym samym zaliczył spory spadek – 61. pozycji w roku ubiegłym. W tegorocznym rakingu milanowski dochód per capita to 5002,62 zł.

W kategorii gmin wiejskich najwyżej znajdujemy Jaktorów, który z dochodem 7052,54 zł "na głowę" odnajdujemy na 35. lokacie. Żabia Wola uplasowała się na 115. miejscu (5553,78 zł), Baranów był zaś 442. (4822,26 zł).

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.