TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

15

03 2024

Grodzisk kontra dziki. Trwa kampania informacyjna dla mieszkańców


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Czytelnik Grodzisk kontra dziki. Trwa kampania informacyjna dla mieszkańców - Grodzisk News


Nadchodząca wiosna oznacza, że coraz częściej będzie można spotkać dziki wychodzące z terenów leśnych, przy drogach i zabudowaniach. Grodzisk uruchomił w związku z tym kampanię informacyjną dającą mieszkańcom wskazówki, jak postępować z tymi zwierzętami.


Grodziscy strażnicy miejscy notują coraz więcej zgłoszeń dotyczących pojawiania się dzików w mieście. Najczęściej w miejscach gdzie jest większy dostęp do pożywienia. Dlatego chcąc zmniejszyć ryzyko pojawienia się dzików należy utrzymywać czystość i porządek na terenach swoich nieruchomości, wyrzucać żywność tylko w miejscach do tego przeznaczonych, kosze na śmieci w okolicy gospodarstw domowych powinny być zamykane, aby dzik nie mógł się do nich dostać i nie wyczuł zapachu pożywienia.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Tego też między innymi dotyczy kampania informacyjna prowadzona w Grodzisku. Urzędnicy przypominają w niej także jak się zachować gdy spotkamy dzika.

Przede wszystkim nie należy do niego podchodzić, ale także nie straszyć i nie dokarmiać. Ważne jest także spokojne zachowanie, bez paniki – trzeba po cichu i powoli się oddalić. Tym większą ostrożność należy zachować, gdy spotkamy na swej drodze lochę z młodymi.

– Dziki nie są agresywne. Atakują, gdy czują się zagrożone, sprowokowane lub są ranne – przypominają twórcy grodziskiej kampanii. Proszą również by dzwonić do straży miejskiej, gdy dziki podchodzą zbyt blisko i stanowią zagrożenie. Telefon: 986; 22/755-54-31.

Grodzisk kontra dziki. Trwa kampania informacyjna dla mieszkańców - Grodzisk Newsfoto: Czytelnik


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Jakby nie budowali na łąkach i pod lasem albo w srodku lasu, to dziki i sarny i inna zwierzyna miałaby gdzie mieszkać. Teraz za pozno grodzisk i okolice zabetonowane. Ta gmina to dramat.

Dżolaj
15-03-2024 21:52

Dlaczego nie wybija tych dzików zanim stanie się tragedią ????!!!

Piotr Dobrogost
16-03-2024 00:48

Racja,powinni wybić wszystkie dziki najlepiej w całej Polsce,lisy, łosie i sarny też.Bezczelne zwierzęta wchodzą na nasz teren.

Daniel
16-03-2024 09:17

pokaż wszystkie komentarze (20)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.