12 02 2020

Dziś wzmożone kontrole na drogach powiatu grodziskiego

12.02.2020, godz.: 13:06
Dziś wzmożone kontrole na  drogach powiatu grodziskiego
fot. mazowiecka.policja.gov.pl

Truck&Bus – pod taką nazwą prowadzone są dziś w całym kraju kontrole na drogach. W naszym powiecie działają policjanci drogówki, dlatego lepiej zdjąć nogę z gazu i zapiąć pasy. Dobra rada nie tylko dla kierowców ciężarówek.

Podczas prowadzonych działań policjanci zwracają uwagę między innymi na stan techniczny i wyposażenie pojazdów, czas pracy kierowców i sposób przewożenia ładunków. Ponadto, funkcjonariusze sprawdzają czy w pojazdach wykonujących przewóz drogowy osób liczba pasażerów nie przekracza wskazanej w dowodzie rejestracyjnym. Losowo skontrolują także stan trzeźwości kierowców.

– Na kierowcach i przewoźnikach wykonujących przewozy pasażerskie ciąży ogromna odpowiedzialność. Od ich kwalifikacji i rzetelności zależy zdrowie, a nawet życie osób podróżujących autobusami i tzw. busami. Policja w czasie prowadzonych działań zwraca uwagę na przestrzeganie przepisów związanych z przewozem pasażerów, szczególnie busami. Między innymi funkcjonariusze sprawdzą, czy liczba pasażerów nie przekracza liczby określonej w dowodzie rejestracyjnym. Kontroli będą poddawane również pojazdy wykonujące międzynarodowy i krajowy transport drogowy rzeczy – przypominają policjanci.

Kierowcy, bądźcie czujni, gdyż akcja może potrwać cały dzień.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.