reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

29

05 2023

CPK: Przetargi na przygotowawcze prace na liniach kolejowych


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: CPKCPK: Przetargi na przygotowawcze prace na liniach kolejowych - Grodzisk News


Spółka Centralny Port Komunikacyjny ogłosiła przetarg na prace przygotowawcze dla pierwszych linii Kolei Dużych Prędkości: Warszawa – CPK – Łódź oraz Łódź – Sieradz – Wrocław. Kolejne trzy postępowania zostaną ogłoszone już niebawem.


CPK szuka firm, które w ciągu najbliższych ośmiu lat na podstawie umów ramowych będą realizować prace przygotowawcze przy budowie dwóch linii Kolei Dużych Prędkości z Warszawy do Łodzi oraz z Łodzi do Wrocławia. Będą to dwie kluczowe części planowanej KDP. Zamówienie dotyczy łącznie 340 km kolejowych tras. Ich budowa w przyszłości pozwoli na przejazd pociągów z prędkością do 250 km/h.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Co wchodzi w zakres prac przygotowawczych? Roboty rozbiórkowe wraz z pracami towarzyszącymi (m.in. zgłoszenia wykonania w oparciu o projekty, uzyskania zgód administracyjnych i geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej), rozpoznanie podłoża budowlanego wraz z opisem metodyki badań gruntowych i modelem geologicznym oraz wycinkę drzew i krzewów oraz prace porządkowe, m.in. karczowanie karpin i frezowanie pni wraz z zagospodarowaniem biomasy.

Do tego zadania zostanie wyłonionych aż 75 firm. W ramach pierwszego już ogłoszonego przetargu na roboty rozbiórkowe CPK wybierze 30 firm. W postępowaniu na rozpoznanie geologiczne zostanie wyłonionych 15 oferentów, a na wycinki kolejnych 30. Pakiet przetargów domknie czwarte postępowanie – na nadzór archeologiczny.

– Pierwsze roboty w ramach zawartych umów ramowych powinny rozpocząć się zgodnie z harmonogramem już w tym roku. Najpierw dla szprychy nr 9 na odcinku Warszawa – CPK – Łódź, z którego pasażerowie mają zacząć korzystać w 2028 r. wraz z uruchomieniem I etapu lotniska. Liczymy na wyłonienie w przetargach doświadczonych wykonawców, którzy sprawnie przygotują teren budowy dla linii kolejowych – mówi Marek Langer, dyrektor Biura Realizacji Podprogramu Kolejowego CPK.

Zakładana maksymalna wartość trzech pierwszych kontraktów to łącznie ok. 280 mln zł netto.

CPK: Przetargi na przygotowawcze prace na liniach kolejowych - Grodzisk Newsfoto: CPK


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

Ale dziadostwo tą kolej. Ile zniszczonej ziemi. Masakra. Będzie przetarg to i pod stołem pośrednicy zarobią. Tak odbywają się przetargi.
Tymek


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.
Warning: Undefined array key "tresc" in /home/server702229/ftp/txt/koment2.php on line 62

Warning: Undefined variable $podpis in /home/server702229/ftp/txt/koment2.php on line 63

Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.