TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

21

02 2021

„Chusty nie, maseczki tak”. Rząd szykuje zmiany


Grodzisk News


foto: Adam Guz/KPRM„Chusty nie, maseczki tak”. Rząd szykuje zmiany - Grodzisk News


Rząd zamierza zmienić zasady dotyczące zasłaniania ust i nosa. Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział modyfikacje, które zabronią używania przyłbic i części odzieży dozwolone mają być tylko maseczki.


Równocześnie poinformował, że nie będzie twardego nakazu korzystania jedynie z maseczek medycznych. Będziemy chcieli wycofać możliwość zastępowania maseczek surogatami, które nie stanowią tak skutecznego zabezpieczenia. Przyłbice nie, chusty nie, maseczki tak - powiedział Adam Niedzielski na konferencji.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Dodał jednocześnie, że noszenie maseczek chirurgicznych będzie rekomendowane, a nie twardo wymagane. Szef resortu podkreśli. że trwają analizy i konsultacje z radą medyczną w sprawie wycofania możliwości zasłaniania ust i nosa szalikami, chustami, innymi częściami odzieży.

Mając na uwadze Narodowy Program Szczepień i nowe mutacje, musimy podjąć zaostrzające kroki, jeżeli chodzi o przestrzeganie dyscypliny społecznej. Aby akcja szczepień mogła przebiegać w sposób stabilny, konieczne jest odpowiedzialne zachowanie. To dyscyplina społeczna oraz mutacje wirusa będą decydować o tym, jak będzie się rozwijać pandemia. Należy się spodziewać raczej dalszych wzrostów, ale ich skala zależy od nas – powiedział Niedzielski.

A jak Wy oceniacie te zapowiedzi? Na opinie czekamy w komentarzach.

💬︎   dodaj komentarz

Nie zgadzam się z taką decyzja ja nie noszę maseczki chirurgicznej bo mam na nie uczelenie i kupiłam sonie szulbice i maseczkę w sklepie z materiału i noszę i dopiero mogę nosić rekomdelna decyzja wszystko się ustabilizuje ja wszyscy będę się szczepić bo inni ludzie Sie jeszcze nie zaszczepili a ich znajomi gadają żeby się nie szczepić bo to nic nie da

Karolcia
21-02-2021 14:13

Rychłowczas marychno

Marycha
21-02-2021 14:22

kto ufa rządowi?
ich decyzje to ruletka, żądnych danych, żadnych podstaw.
obory zwierząt nie byli by w stanie ogarnąć, ktoś im powierzył los 34-36 mln Polaków
nie, PO, PSL, inni komuniści lepszy nie byli, nie są i nie będą.

logi
21-02-2021 16:52

pokaż wszystkie komentarze (8)

📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.