16

04 2023

Chlebnia rozgromiła lidera, Milan pokonał KS Teresin

Piłkarze LKS-u Chlebni nie dali najmniejszych szans liderowi w tabeli V ligi. Pokonali Drogowca Jedlińsk aż 6:0, a dwie bramki zdobył 16-letni Kajetan Świętochowski. Trzy punkty zdobyli również gracze Milanu Milanówek.

Drużyna z Chlebni nie przestaje zadziwiać. Pod koniec marca rozbili Jabłoniankę 9:0, tydzień temu zremisowali w Kozienicach 3:3 choć do 88. minuty przegrywali 1:3, a wczoraj pokonali lidera. I to w jakim stylu...

Ekipa Drogowca Jedlińsk była faworytem tego spotkania, ale piłkarze Chlebni nie kalkulowali tylko zaczęli strzelać. Po 20. minutach było już 2:0 a na listę strzelców wpisali się Juliusz Olech oraz Jakub Łabęda. Do przerwy wynik się nie zmienił.

Na drugą połowę zawodnicy gospodarzy wyszli wciąż głodni bramek i już w 49. minucie było wiadomo, że w tym meczu punktów Chlebnia nie straci – gola na 3:0 strzelił Łabęda. Drugiego gola w tym meczu kapitanowi pozazdrościł Olech, który w 57. minucie po raz drugi wpisał się na listę strzelców. W 68. minucie na boisko został wpuszczony 16-letni Kajetan Świętochowski. Młodzian wszedł w mecz bez kompleksów i również ustrzelił dublet.

LKS Chlebnia – Drogowiec Jedlińsk 6:0 (2:0)
Bramki: Olech 17’, 58’, Łabęda 20’, 49’, Świętochowski 79’, 86’

Chlebnia rozgromiła lidera, Milan pokonał KS Teresin - Grodzisk News

W innym spotkaniu Decathlon V ligi Milan Milanówek mierzył się u siebie z KS Teresin, który nie grał w ostatnich dwóch kolejkach ze względu na zły stan murawy. Spotkanie rozpoczęło się dla gospodarzy idealnie, bowiem już w 10. minucie było 1:0, a gola strzelił Tomasz Sieński. Do przerwy wynik nie uległ zmianie, ale niespełna 10 minut po zmianie stron, znów rywalom dał się we znaki Sieński i było 2:0. W 62. minucie rywale mieli rzut karny, który na bramkę zamienił Kamil Smoliński i KS Teresin złapał kontakt. Jednak Milan nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa, do końca spotkania już bramki nie padły.

Milan Milanówek – KS Teresin 2:1