TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

09

02 2015

Burmistrz kontra nielegalne reklamy


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Walka z nielegalnymi reklamami trwa. ? Po wymianie korespondencji z reklamodawcami i stosownymi urzędami przyszedł czas na podjęcie kolejnych kroków ? mówi Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

? To będzie długi i żmudny proces, ale już widać poprawę i mam nadzieję, że będzie coraz lepiej. Jako Podkowa mamy to szczęście, że jesteśmy objęci ochroną konserwatora zabytków i zamierzam to wykorzystać, aby zdbać o właściwą estetykę miasta. Odbyłem już spotkania z Mazowieckim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków i Powiatowym Inspektorem Nadzoru Budowlanego. Uzgodniliśmy działania w kwestii reklam wielkoformatowych, które przed Świętami Bożego Narodzenia nielegalnie pojawiły się nad drogą nr 719. Zostanie w tej sprawie wszczęte postępowanie nakazujące demontaż reklam, a niezastosowanie się do tego nakazu będzie skutkowało karą 50 tys. zł ? wyjaśnia burmistrz Tusiński.

Podkowiański włodarz podkreśla jednak, że nie chodzi o karanie przedsiębiorców lecz o uporządkowanie chaosu w przestrzeni publicznej miasta, a dalszej perspektywie wypracowanie także rozwiązań systemowych.? Będę chciał wkrótce zorganizować spotkanie dla małych przedsiębiorców i sklepikarzy, aby ustalić z nimi jaką formę reklamy możemy umieścić w przestrzeni publicznej, ażeby nie budziła wątpliwości konserwatora zabytków ? zaznacza Tusiński. ? Obecnie nasz plan miejscowy nie zezwala na umieszczanie żadnej reklamy z wyjątkiem banerów o maksymalnej powierzchni 1 mkw. na elewacji budynku oraz niektórych rodzajów banerów świetlnych. Dialog z przedsiębiorcami może się stać bodźcem do zmiany tego planu ? dodaje.

Z drugiej strony wiadomo, że w Sejmie odbędzie się głosowanie nad projektem ustawy restrykcyjnie określające przepisy reklamowania się w przestrzeni publicznej. ?  Walczę mocno z nielegalnymi reklamami paradoksalnie także dla dobra samych przedsiębiorców, którzy być może nie są do końca świadomi, jak wysokie kary mogą na nich nałożyć konserwator zabytków czy wojewoda ? mówi burmistrz Tusiński. ? Jednocześnie nie chodzi nam o pozbawienie firm możliwości reklamowania się, ale proponujemy aby usiąść do stołu i porozmawiać nad formami, które pozwolą pogodzić ich interesy z dobrym wizerunkiem naszego miasta ? dodaje.

💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.