reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

27

11 2023

Budowy tężni i strefy workout idą do przodu [FOTO]


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Burmistrz Arkadiusz KosińskiBudowy tężni i strefy workout idą do przodu [FOTO] - Grodzisk News


W Brwinowie trwa budowa tężni solankowej oraz parku street workutowego. O postępach obu inwestycji poinformował burmistrz Arkadiusz Kosiński. Zamieścił też zdjęcia.


Tężnia będzie wykonana z drewna świerkowego, a jej wypełnienie będą stanowiły ciasno ułożone gałązki tarniny, po których od góry będzie spływała solanka. Roztwór będzie się rozbijał o gałązki tworząc mgiełkę, a dzięki zawartości jodu i innych mikroelementów w solance powietrze stanie się mocno nawilżone i nasycone cennymi mikroelementami, a oddychanie nim korzystnie wpłynie na górne drogi oddechowe.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Ta inwestycja to nie tylko budowa samej tężni, ale też aranżacja terenu dookoła niej. Zostanie on utwardzony kostką granitową, dookoła powstanie 10 ławek. Nie zabraknie koszy na śmieci. Gdy wszystkie prace się zakończą mają zostać posiane trawniki, wykonawca zadba też o nasadzenia zieleni. Inwestycja już zresztą trwa i ma się dobrze.

Tężnia przy Parku Miejskim w Brwinowie nabiera kształtów. Dzisiaj (niedziela 26 listopada) układane były gałązki tarniny po których będzie spływała solanka i rozbijając się o gałązki utworzy delikatną mgiełkę. Prace wykonawcze powinny zostać ukończone i rozliczone jeszcze w tym roku, ale samą tężnię uruchomimy wiosną (sezon na tego typu mini tężnie solankowe trwa zwyczajowo od początku kwietnia do końca września), kiedy nie występują niskie temperatury i częste opady deszczu. Warto wspomnieć, że nasza tężnia powstaje dzięki przyznaniu Gminie Brwinów dotacji w wys. 199.901 zł przez Sejmik Województwa Mazowieckiego na wniosek urzędu marszałkowskiego – opisuje postępy przedsięwzięcia burmistrz Arkadiusz Kosiński

Równocześnie toczy się budowa strefy street workout  przy Parku Miejskim. –W ramach strefy pojawił się już zestaw fitness street workout składający się z 19 słupów stalowych pionowych, 14 poprzeczek poziomych na różnych wysokościach, przejścia poziomego na wysokości, drabinki skośnej, drabinki pionowej, kół gimnastycznych, poręczy do podciągania, ławeczki skośnej, drążka do pole dance, drążków do ćwiczeń na różnych wysokościach – wylicza zamontowane już elementy.

–Zostały już ustawione pierwsze dwie ławki (łącznie będzie ich cztery) i obydwa kosze na śmieci a wkrótce pojawią się U-kształtne stojaki na rowery. Całość będzie ukończona jeszcze w tym roku. Będzie to świetne miejsce do treningów wzmacniających mięśnie i poprawiających sprawność fizyczną – dodał gospodarz Brwinowa na Facebooku. Zamieścił też zdjęcia, które publikujemy w tekście.

Na to zadanie gmina pozyskała z kolei prawie 80 tys. zł dotacji.

Budowy tężni i strefy workout idą do przodu [FOTO] - Grodzisk News
Budowy tężni i strefy workout idą do przodu [FOTO] - Grodzisk News
Budowy tężni i strefy workout idą do przodu [FOTO] - Grodzisk News

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.