reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

11

01 2023

Blisko 1700 zgłoszeń mieszkańców powiatu grodziskiego w Krajowej Mapie Zagrożeń


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Policjanci podsumowali zgłoszenia mieszkańców za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB). Funkcjonariusze z naszego powiatu odnotowali 1674 zgłoszenia.


Aplikacja KMZB funkcjonuje od 2016 r. i jedną z metod zbierania informacji o miejscach, w których mieszkańcy widzą potrzebę interwencji. Można ją obsługiwać za pośrednictwem telefonu lub komputera. Zgłoszenia trafiają bezpośrednio do policjantów, którzy albo sami podejmują interwencję albo przekazują informację do instytucji odpowiedzialnej za działania odpowiednie do zgłoszenia.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W minionym roku mieszkańcy powiatu grodziskiego za pośrednictwem KMZB zgłosili 1674 zagrożenia. Najwięcej, bo 1357 dotyczyło przekraczania prędkości. Ponadto 113 dotyczyło niewłaściwego parkowania, 75 nieprawidłowej infrastruktury drogowej i złej organizacji ruchu, a 30 – spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym.

Wśród zgłoszonych policjanci z powiatu grodziskiego wyeliminowali 912 zgłoszeń. Pozostałe się nie potwierdziły lub wymagały interwencji innych służb lub instytucji. – Każde naniesione na mapę zagrożenie powoduje reakcję policjantów, którzy w ciągu najbliższych kilku dni są zobowiązani sprawdzić to miejsce, zweryfikować informację i przeprowadzić odpowiednie działania w celu   wyeliminowania istniejącego zagrożenia. Zachęcamy do korzystania z tego narzędzia komunikacji z policjantami także w 2023 roku – informuje Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Od początku tego roku odnotowano 36 zgłoszeń, które dotyczyły m.in. przekraczania prędkości na ul. Źródlanej w Radoniach, czy ul. Nadarzyńskiej w Kadach, a także nieprawidłowego parkowania na ul. Pileckiego.

Funkcjonariusze z grodziskiej komendy podkreślają, że KMZB nie służby do zgłaszania pilnych spraw. W przypadku potrzeby natychmiastowej interwencji należy dzwonić pod numer 112. Policjanci apelują również o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest dostępna tutaj.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.