TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

15

07 2015

Biliżej obiektu Parkuj i jedź


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Kilka dni temu w urzędzie marszałkowskim naszego województwa doszło do podpisania porozumienia w sprawie Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, a to oznacza, że gminy partycypujące w ZIT-ach mogą powoli planować wydanie tych pieniędzy. Podkowa Leśna chce z tych środków wybudować m.in. parking w systemie Parkuj i jedź.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Jak wcześniej informowaliśmy, obiekt powstać ma ramach współpracy Warszawskiej Kolei Dojazdowej z podkowiańskim samorządem. Znajdzie się w sąsiedztwie stacji Podkowa Leśna Główna. Aby jednak inwestycja mogła zostać zrealizowana, najpierw WKD musi załatwić kwestie formalne związane m.in z wycinką kolidujących drzew.

Inwestycja ma być gotowa w 2016 roku. ? WKD ma ważne pozwolenie na budowę, ale musi załatwić jeszcze inne sprawy formalne. My zobowiązaliśmy się wspomóc finansowo przewoźnika w budowie parkingu, aby powstał jak najszybciej. W naszej ocenie jako miasta Podkowy Leśnej parking powstanie w 2016 roku. Ze swojej strony będziemy do tego dążyć jak najmocniej i finansowo będziemy gotowi na tę inwestycję ? deklaruje Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Inwestycja ma być również jak najmniej inwazyjna dla mieszkańców. ? Zabezpieczeniem interesów podkowian mieszkających w sąsiedztwie może być pas drzew, który zostanie tam posadzony, aby pełnił funkcję ?naturalnego ekranu?. Ponadto, gdy parking powstanie miałby zostać wprowadzony automatycznie zakaz parkowania samochodów tyłem do ogrodzeń, aby tych uciążliwości dla naszych mieszkańców było jak najmniej ? zaznacza podkowiański włodarz.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.