reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

07

12 2023

Aż 30 dróg w gminie Żabia Wola przejdzie remont. Jest umowa


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayAż 30 dróg w gminie Żabia Wola przejdzie remont. Jest umowa - Grodzisk News


Dziś wójt gminy Żabia Wola podpisał umowę z wykonawcą na remont aż 30 dróg. Koszt to 6,3 mln zł.


Inwestycja dotyczy zadania „Poprawa jakości infrastruktury drogowej na terenie Gminy Żabia Wola”. Zakłada ona remont aż 30 gminnych dróg. Są to: ul. Pogodna w Bartoszówce, Daleka i Słoneczna w Grzegorzewicach, Nad Zalew w Grzymku (fragment na północ od zalewu), Mazowieckie Pola, Skrajna i Pszeniczna w Jastrzębniku, Nowa w Józefinie, Magnolii w Kaleni, Osadnicza w Kaleni-Towarzystwie, św. Anny w Lasku, Gajowa w Nowej Bukówce, Nad Lasem w Ojrzanowie, Akacjowa, Podleśna, Parceli i Parkowa w Osowcu, Jesionowa i Myśliwska w Petrykozach, Jaskółcza/Sródpolna w Siestrzeni, Koniecpolska w Żabiej Woli i Siestrzeni, Ogrodowa w Słubicy A, Orchidei w Słubicy B, Dębowa, droga do cmentarza w Skułach, Ku Rzece we Władysławowie, Przejazdowa w Zalesiu, Bogatki w Zarębach, Polna, Majowa i Jastrzębskaw Żelechowie. Ponadto planowana jest też przebudowa zjazdów z dróg powiatowych w Grzegorzewicach (z Tarczyńskiej w Daleką) i Bartoszówce (z Mszczonowskiej w Pogodną).

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Umowa na tę inwestycję została właśnie podpisana. – Miałem dziś przyjemność podpisać umowę z firmą BUDROMEX RADOM Sp. z o.o. na realizację zadania inwestycyjnego pn.: „Poprawa jakości infrastruktury drogowej na terenie Gminy Żabia Wola”, w ramach którego wyremontowanych zostanie aż 30 dróg w naszej Gminie – poinformował w mediach społecznościowych wójt gminy Żabia Wola Piotr Rybka.

Wartość kontraktu to 6,3 mln zł. Zdecydowaną większość kosztów pokryje dotacja z w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Warto podkreślić, że oferta złożona przez firmę z Radomia (jedyna jaka spłynęła) jest sporo niższa niż kwota zarezerwowana w budżecie - zakładano, że koszt zamknie się w kwocie około 7,5 mln zł.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Nie podoba się dla mnie że robione są drogi w innych miejscowościach a w Grodzisku ukochanym nie są jeszcze wszystkie zrobione, a w szczególności już te wyremontowane powinny być jeszcze bardziej remontowane. Grodzisk jest najważniejszy, najpiękniejszy i okuratny. A to podoba się dla was czy nie podoba się dla was? Przepraszam że tak napisałem💩

Kosimazaki
07-12-2023 16:58
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.