TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

09

07 2022

Autobusy zamiast pociągów między Podkową a Grodziskiem


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Piotr AntosAutobusy zamiast pociągów między Podkową a Grodziskiem - Grodzisk News


Warszawska Kolej Dojazdowa w poniedziałek wprowadzi kolejne zmiany w organizacji ruchu w związku z budową drugiego toru z Podkowy Leśnej do Grodziska.


Nowa organizacja ruchu ma obowiązywać od poniedziałku 11 lipca do środy 13 lipca włącznie. Najważniejszą zmianą będzie wstrzymanie ruchu pociągów WKD na odcinku między Grodziskiem a Podkową. W tym czasie podróżni będą mogli skorzystać na tym odcinku z zastępczej komunikacji autobusowej. Szczegóły poniżej.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

1. Podstawowe ograniczenia w ruchu pociągów WKD związane z kolejnym etapem robót budowlanych:
(a) w dniu 11.07.2022 (poniedziałek) ruch pociągów na odcinku Grodzisk Mazowiecki Jordanowice – Podkowa Leśna Główna prowadzony od początku doby do godz. 8:45; od godz. 8:45 zamknięcie ww. odcinka dla ruchu pociągów i przejęcie obsługi przez pojazdy zastępczej komunikacji autobusowej na trasie Grodzisk Mazowiecki Radońska – Milanówek Grudów – Podkowa Leśna Główna (przesiadka na stacji Podkowa Leśna Główna); do końca doby ruch pociągów na linii WKD prowadzony wyłącznie na odcinku Podkowa Leśna Główna – Warszawa Śródmieście WKD);
(b) w dniu 12.07.2022 (wtorek) ruch pociągów na odcinku Grodzisk Mazowiecki Jordanowice – Podkowa Leśna Główna całkowicie wstrzymany; zamknięcie ww. odcinka dla ruchu pociągów całodobowe; przejęcie obsługi przez pojazdy zastępczej komunikacji autobusowej na trasie Grodzisk Mazowiecki Radońska – Milanówek Grudów – Podkowa Leśna Główna (przesiadka na stacji Podkowa Leśna Główna); ruch pociągów na linii WKD prowadzony wyłącznie na odcinku Podkowa Leśna Główna – Warszawa Śródmieście WKD);
(c) w dniu 13.07.2022 (środa) ruch pociągów na odcinku Grodzisk Mazowiecki Jordanowice – Podkowa Leśna Główna wstrzymany od początku doby do godz. 20:00; przejęcie obsługi przez pojazdy zastępczej komunikacji autobusowej na trasie Grodzisk Mazowiecki Radońska – Milanówek Grudów – Podkowa Leśna Główna (przesiadka na stacji Podkowa Leśna Główna); od godz. 20:00 otwarcie ww. odcinka dla ruchu pociągów; od początku doby do godz. 20:00 ruch pociągów na linii WKD prowadzony wyłącznie na odcinku Podkowa Leśna Główna – Warszawa Śródmieście WKD);
(d) w dniach 11-13.07.2022 w związku z ograniczoną liczbą obiegów taboru wydanych do ruchu nastąpi obniżenie częstotliwości kursowania pociągów w godzinach szczytu na odcinku Podkowa Leśna Główna – Warszawa Śródmieście WKD do 12 minut (zamiast kursowania co 10 minut).
2. Zastępcza komunikacja autobusowa zostanie uruchomiona na określonych relacjach wzdłuż szlaku Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Maz. Radońska linii kolejowej nr 47 oraz wzdłuż szlaku Podkowa Leśna Główna – Milanówek Grudów linii kolejowej nr 48 –
w zależności od dnia tygodnia oraz pory dnia. Szczegóły zawarto w „Specjalnych rozkładach jazdy pociągów WKD oraz zastępczej komunikacji autobusowej ważnych w dniach 11–13.07.2022”.
3. Na stacji Podkowa Leśna Główna oraz na przystanku osobowym Grodzisk Mazowiecki Jordanowice zostaną zorganizowane punkty przesiadkowe pomiędzy pociągami WKD i pojazdami zastępczej komunikacji autobusowej.
4. Podróżni korzystający z zastępczej komunikacji autobusowej zobowiązani są do podróżowania tą komunikacją na podstawie ważnego biletu WKD jednorazowego lub okresowego. W związku z brakiem możliwości skasowania biletu jednorazowego w autobusie, pasażerowie rozpoczynający podróż autobusem zobowiązani są skasować odręcznie bilet jednorazowy w miejscu przeznaczonym na odcisk datownika, wpisując w sposób trwały datę, godzinę i minuty rozpoczęcia przejazdu. Długopisy dostępne będą u kierowcy autobusu.
5. W autobusach komunikacji zastępczej nie ma możliwości zakupu biletu WKD. Przypominamy, że bilety jednorazowe WKD można zakupić „na zapas” w kasach biletowych, biletomatach oraz punktach ajencyjnych (sklepach, kioskach) na linii WKD, jak również za pośrednictwem strony internetowej WKD.
6. Czas przesiadki na stacji Podkowa Leśna Główna oraz na przystanku osobowym Grodzisk Mazowiecki Jordanowice, jak również wydłużony czas przejazdu zastępczą komunikacją autobusową nie wpływa na czas ważności biletu w stosunku do czasu przejazdu pociągiem WKD według zwykłej organizacji ruchu.
7. UWAGA: W dniach 11-13.07.2022, w okresie wstrzymania ruchu pociągów, przystanek osobowy Podkowa Leśna Zachodnia ulega zawieszeniu i nie jest objęty dedykowanym dla niego przystankiem zastępczej komunikacji autobusowej. Najbliższy przystanek zastępczej komunikacji autobusowej: MILANÓWEK TURCZYNEK (Milanówek, ul. Królewska – wspólny z lokalizacją dla przystanku osobowego Polesie). Najbliższe miejsce zatrzymania pociągów: stacja Podkowa Leśna Główna.
8. Od dnia 14.07.2022 i później przywrócone zostaje obowiązywanie organizacji ruchu pociągów według Specjalnego Rozkładu Jazdy Pociągów WKD obowiązującego w okresie 04.07.2022–07.08.2022.

Informacje na temat zastępczej komunikacji autobusowej oraz specjalne rozkłady jazdy pociągów oraz ZKA są dostępne tutaj.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.