17 03 2018

Utworzyli Mazowiecką Unię Światłowodową. Celem szybki internet w każdej gminie

17.03.2018, godz.: 08:03
Utworzyli Mazowiecką Unię Światłowodową. Celem szybki internet w każdej gminie
fot. Biuro prasowe Orange

Mazowiecka Unia Światłowodowa – o której pisaliśmy tutaj – ustanowiona. W gronie samorządów inicjujących jej powstanie jest Podkowa Leśna, a i pozostałe gminy z naszego powiatu  mają w  niej uczestniczyć. 

– Celem Unii Światłowodowej jest zapewnienie szerokopasmowego internetu dla mieszkańców Mazowsza, współpraca z lokalnymi samorządami w celu optymalizacji procesu inwestycyjnego i zapewnienie dostępu do szerokopasmowego Internetu na terenie białych plam województwa. Dzięki przystąpieniu do Mazowieckiej Unii Światłowodowej, gminy będą uczestniczyć w ustalaniu założeń projektu inwestycyjnego, aby wybudowana sieć najlepiej odpowiadała na potrzeby – informuje podkowiański magistra w relacji z wczorajszego spotkania, na którym unię powołano do życia.

Prócz podkowy grupie założycielskiej znalazł się przedstawiciel firmy oraz samorządowcy z gmin Piaseczno, Nieporęt, Mińsk Mazowiecki.  Cele unii? – W 103 mazowieckich gminach Orange Polska przygotowuje się do realizacji inwestycji związanych z szerokopasmowym internetem współfinansowanych ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). Dzięki temu światłowód dotrze do ponad 86 tys. gospodarstw domowych i 540 szkół. Przystąpienie do Unii daje również możliwość promocji gminy jako lokalizacji przyjaznej inwestorom a zrealizowana inwestycja pozwoli na wprowadzenie publicznych e-usług i oszczędnościowych rozwiązań typu Smart City –podaje magistrat w Podkowie.

Do unii przystąpić mają wszystkie gminy naszego powiatu: Grodzisk, Podkowa, Milanówek, Jaktorów, Żabia Wola oraz Baranów.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi