06 03 2019

Skrzyżowanie na trasie 719 do przebudowy

06.03.2019, godz.: 09:46
Skrzyżowanie na trasie 719 do przebudowy
Fot. GrodziskNews.pl

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich planuje kolejne roboty na trasie 719 w naszym powiecie. Tym razem chodzi o przebudowę skrzyżowania ulic Partyzantów i Armii Krajowej w Międzyborowie.

MZDW w tym roku zaplanował sporo prac w naszym regionie. Obecnie trwają prace na przepuście w Milanówku, co powoduje spore utrudnienia, a niebawem rozpoczną się prace na 11-5-kilometrowym fragmencie trasy 579 między Grodziskiem a Radziejowicami. Ponadto planuje przebudowę ul. Żyrardowskiej w Grodzisku na odcinku 500 metrów (od ul. Plac Króla Zygmunta Starego do ul. Żytniej), a także remont przepustu w Starych Budach.

Teraz ogłoszono kolejny przetarg – na przebudowę skrzyżowania ulic Partyzantów i Armii Krajowej w Międzyborowie. Obecnie na drodze 719 w rejonie wymienionego skrzyżowania wydzielone są po dwa pasy w jednym kierunku – do jazdy prosto lub skrętu w prawo i osobny pas do skrętu w lewo. Po przebudowie od strony Grodziska ma się pojawić dodatkowy pas do skrętu w prawo, aby udrożnić ruch i zwiększyć przepustowość. Dodatkowy pas do skrętu w lewo pojawi się także na ul. Armii Krajowej. Inwestycja obejmie też przebudowę oświetlenia ulicznego, a także odwodnienia.

Do realizacji zadania może być konieczne usunięcie niektórych ogrodzeń kolidujących z inwestycją. Wykonawca przed przystąpieniem do rozbiórki wytyczy przebieg krawędzi projektowanej ulicy i zweryfikuje konieczność rozbiórki.

To kolejny przetarg na to zadanie. Poprzednie ogłaszane w 2017 i 2018 roku unieważniono.

Jeżeli uda się znaleźć wykonawcę, zadanie powinno zostać zrealizowane do 31 października tego roku.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi