16 04 2018

Rozbudowa grodziskiej Dwójki za 6,5 mln zł

16.04.2018, godz.: 09:26
Rozbudowa grodziskiej Dwójki za 6,5 mln zł

Grodziski magistrat wybrał firmę, której powierzy rozbudowę Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Westfala. Oferta, na którą się zdecydowano opiewa na 6,5 mln zł.

Przypomnijmy, że grodzisk zamierzał rozpocząć zarówno modernizację, jak i rozbudowę placówki o dodatkowe skrzydło z przeznaczeniem dla uczniów gimnazjum. W międzyczasie okazało się jednak, że reforma oświatowa storpeduje te plany i trzeba je zmodyfikować. W 2016 i 2017 roku magistrat przeprowadził kompleksową modernizację istniejącego budynku, dobudował klatkę schodową. Sprawę budowy dodatkowego skrzydła odłożono natomiast do czasu odpowiedniego zmodyfikowania dokumentacji projektowej.  Wreszcie w lutym ogłoszono przetarg na  budowę pięciokondygnacyjnego skrzydła budynku (4 naziemne, 1 podziemna) na potrzeby dydaktyczne. Jego powierzchnia całkowita to 1985 mkw.

Wpłynęło kilka ofert, z których dwie spełniały wymogi formalne i merytoryczne. Ostatecznie magistrat zdecydował się na propozycję firmy Eurodom z Tłuchówka, która za wykonanie zadania zażyczyła sobie odrobinę ponad 6,5 mln zł, druga oferta była o ponad milion wyższa.

Niebawem powinno nastąpić podpisanie umowy, a dodatkowe skrzydło ma być gotowe na przyjęcie uczniów w 2019 roku.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi