07 05 2019

Pumptrucki powstaną nie tylko w Milanówku

07.05.2019, godz.: 09:30
Pumptrucki powstaną nie tylko w Milanówku

Nie tylko w Milanówku mają powstać w tym roku tory do rowerowych ewolucji. Brwinów także wybrał wykonawcę pumptracków, które staną w ramach strefy rekreacji nieopodal ul. Sochaczewskiej.

Pierwsze przetargi na budowę brwinowskich pumptracków były unieważnione z powodu braku oferentów. Gmina postanowiła więc wyłączyć z zamówienia tę część, której najbardziej obawiały się firmy specjalizujące się w budowie torów rowerowych – badania archeologiczne. Znalezienie cennych artefaktów na terenie inwestycji mogłoby sprawić, że nie udałoby się dotrzymać terminu określonego w warunkach przetargu. Teraz wiadomo już, że wykonawca będzie mógł bez obaw przystąpić do pracy. Teren został dopuszczony do zabudowy, a umowa z wykonawcą zostanie wkrótce podpisana. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma BT Project Sp. z o.o., która za za nieco ponad 467 tys. zł wykona to zadanie.

– Chociaż dobrze wyprofilowany tor pumptrack służy przede wszystkim rowerzystom, którzy rozpędzają się na nim bez pedałowania, jedynie poprzez balans ciała, to równie dobrze korzystać z niego mogą osoby jeżdżące na deskorolce, hulajnodze oraz na rolkach. Zakręty i delikatne muldy urozmaicają jazdę po pętli. Moda na pumptracki dotarła do Polski kilka lat temu. Widać, że tam, gdzie powstają, cieszą się sporą popularnością – podkreśla brwinowski magistrat.

Projekt pn. „Budowa zespołu torów dla rowerów BMX- Easy Pumptrack i Mini Pumptrack” otrzymał dotację ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w kwocie 105.494,00 zł.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi