03 02 2019

Nowowiejska i Kazimierzowska do przebudowy. Najpierw projekt

03.02.2019, godz.: 10:15
Nowowiejska i Kazimierzowska do przebudowy. Najpierw projekt
Fot. GrodziskNews.pl

Powiatowy Zarząd Dróg w Grodzisku Mazowieckim ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej remontu ulic Nowowiejskiej i Kazimierzowskiej w Milanówku.

Ulice te są częścią drogi powiatowej 1511W łącząca Milanówek z Owczarnią i Podkową Leśną. W połowie 2017 r. na skrzyżowaniu z ulicami Brwinowską i Średnią oddano do użytku nowe rondo i w jego rejonie jest nowa nawierzchnia. Jednak w wielu miejscach asfalt na jezdni jest już mocno zniszczony. Dlatego też PZD w Grodzisku, który jest zarządcą tej drogi zamierza ją wyremontować.

Został już ogłoszony przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej remontu drogi 1511W na 1600-metrowym odcinku od drogi wojewódzkiej 719 do granicy z powiatem pruszkowskim. Dokumentacja ma zakładać dostosowanie konstrukcji jezdni do ruchu KR-3, co oznacza remont nawierzchni. Projekt ma zakładać ewentualny remont istniejących chodników, zjazdów do posesji, a także odwodnienia. Miasto ogród wymaga, aby projektowane rozwiązania były nowoczesne i ekologiczne.

Jak będzie dokładnie wyglądał właściwy remont dowiemy się gdy dokumentacja będzie gotowa. Zwycięzca przetargu będzie miał na to czas do końca listopada 2019 r. Inwestycja ruszy więc najwcześniej w 2020 r.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi