06 10 2017

Kolejny tydzień z bezpłatną mammografią w powiecie

06.10.2017, godz.: 16:38
Kolejny tydzień z bezpłatną mammografią w powiecie
fot. Lux Med Diagnostyka

Narodowy Fundusz Zdrowia poinformował o trzech kolejnych wizytach mammobusów w naszym regionie. Bezpłatne badania piersi będą mogły wykonać mieszkanki Baranowa, Milanówka i Jaktorowa.

Mammobus w Baranowie pojawi się w najbliższą środę 11 października w godzinach od 9.00 od 16.00 i będzie czekał na panie przy ul. Armii Krajowej 47. Dzień później te mobilne centra badań zawitają w Milanówku oraz w Jaktorowie. W mieście ogrodzie badania odbędą się w godzinach od 11.00 do 17.00 przy ul. Warszawskiej, zaś w Jaktorowie – od 9.00 do 16.00, przy ul. Warszawskiej 3.

Badanie w ramach profilaktycznego programu Narodowego Funduszu Zdrowia skierowane jest do kobiet w przedziale wiekowym 50–69 lat, ponieważ właśnie w tej grupie odnotowuje się w ostatnich latach wzrost zachorowalności na nowotwory piersi. Jest ono bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Badania przeprowadzi lecznica Lux-Med. Należy się na nie uprzednio zapisać telefonicznie, pod numerem (58) 666 24 44

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi