10 08 2018

IMGW ostrzega przed burzami z gradem

10.08.2018, godz.: 14:40
IMGW ostrzega przed burzami z gradem
Fot. Pixabay

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenie meteorologiczne. Oprócz upałów dotyczy one burz z gradem oraz porywistego wiatru.

W ostatnim czasie meteorolodzy dość często wydają ostrzeżenia o trudnych warunkach atmosferycznych. Jesteśmy w trakcie przeżywania najcieplejszych dni w roku, temperatura w cieniu waha się od 32 do 35 stopni Celsjusza. Jednak IMGW dziś ostrzega nie tylko przed upałami.

Zostało wydane ostrzeżenie drugiego stopnia (w trzystopniowej skali) dotyczące burz z opadami deszczu od 30 do 50 mm, lokalnie może spaść nawet 60 mm deszczówki. W niektórych miejscach  może pojawić się również grad. Burzy towarzyszyć może silny wiatr w porywach nawet do 115 km/h.

IMGW ocenia prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk pogodowych na 80 procent.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi