11 04 2018

Grodzisk upamiętnił ósmą rocznicę katastrofy smoleńskiej

11.04.2018, godz.: 11:47
Grodzisk upamiętnił ósmą rocznicę katastrofy smoleńskiej
Fot. grodzisk.pl

Wtorek upłynął w kraju pod znakiem upamiętnienia ósmej rocznicy katastrofy smoleńskiej. Obok uroczystości centralnych – z odsłonięciem pomnika na pl. Piłsudskiego na czele – odbywały się też wydarzenia lokalne, m.in. w Grodzisku.

We wtorek rano burmistrz Grzegorz Benedykciński oraz starosta grodziski Marek Wieżbicki oddali hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej. Na Cmentarzu Komunalnym złożyli kwiaty na grobie majora Arkadiusza Protasiuka, pilota prezydenckiego samolotu. Następnie udali się na grodziski Cmentarz Miejski przy ul. Montwiłła, gdzie złożyli hołd pod tablicą poświęconą wszystkim ofiarom.

Samorządowcy oddali w ten sposób część pamięci o wszystkich 96 ofiarach tej tragedii, a zarazem przypomnieli, że w katastrofie zginęli także ludzie stąd, z Grodziska. – Każdego roku upamiętniamy ofiary tej strasznej katastrofy. Naszym mieszkańcem był przecież pilot Arkadiusz Protasiuk, tutaj mieszkał też minister Janusz Krupski. Kilka osób było związanych z miastem, np. ksiądz Roman Indrzejczyk. Były to postaci, które w naszej społeczności gminnej odgrywały znaczącą rolę – powiedział burmistrz Grzegorz Benedykciński.

Przypomnijmy również, że na placu Piłsudskiego w Warszawie odsłonięto pomnik ku pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej. Wraz z ósmą rocznicą odbyła się także – według deklaracji prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego – ostatnia, 96. miesięcznica.

 

1

Dodaj Komentarz

  • adamos

    Kupilem dziny spodnie i pas…. jak to spiewal pewien wokalista….. Panie Burmistrzu… reorezentuje pan Miasto Grodzisk… jak 99% z nas nie jest pan fanem JK i jego sekty … ale w katastrofie zgineli ludzie zwiazani z naszym miaste…. czy nie sadzi pan ze brazowe trzewiki rozchodzone spodnie rozmemlana koszula pod szyja to bardzo malo eleganckie jak na upamietnienie tych ludzi ktorzy zgineli ?? Jesli ma Pan problem z ubiorem chetnie pozycze jakis krawat i ew moge go elegancko zawiazac…. a tak serio to stylista od wizerunku sie Panu bardzo nisko klania…. WSTYD !!!

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi