23 05 2019

Energetyczny koncert w Grodzisku. AlcoholicA ponownie na Dog Rock

23.05.2019, godz.: 17:20
Energetyczny koncert w Grodzisku. AlcoholicA ponownie na Dog Rock
fot. Facebook AlcoholicA

Kolejny weekend – kolejny koncert z cyklu Dog Rock. W piątkowy wieczór w Grillu pod Dębem wystąpi dobrze znany grodziskiej publiczności zespół AlcoholicA.

Nazwa zespołu nieprzypadkowo wywołuje skojarzenia z legendarną Metallicą, bowiem polska grupa inspiruje się twórczością Larsa Ulricha i spółki. Poza tym taki właśnie przydomek zyskała Metallica na początku swojej działalności scenicznej. Przez lata polska grupa koncentrowała się na graniu coverów Metalliki. Nie oznacza to jednak, że porzuciła poszukiwania własnego stylu.

Muzyczne eksploracje zaowocowały wydaniem autorskiego albumu w 2017 roku. Muzycy prezentują na koncertach zarówno interpretacje największych numerów Metalliki, jak również własne utwory. Do tej pory grupa dała w Polsce ponad 400 koncertów.

Muzycy lubią także grać w Grodzisku. Świadczy o tym fakt, iż wystąpią u nas trzeci rok z rzędu. Początek koncertu o godz. 19.00, a dochód z biletów w cenie 25 zł zostanie przeznaczony dla bezdomnych podopiecznych Grodziskiej Straży Zwierząt.

Zanim na scenę wyjdzie AlcoholicA, zagra zespół Spinalkhor. Wpływy muzyczne członków oscylują pomiędzy takimi zespołami jak Tool, Opeth, czy Gojira. Zespół jednak stara się tworzyć eklektyczny materiał, zawierając go w ramach progresywnego i alternatywnego rock-metalu. Teksty mówią o zgubnym wpływie na ludzi nowych technologii i zawrotnego tempa życia.

– Obecnie zespół koncertuje, zbierając pozytywne opinie publiczności. Muzyka określana jest jako dojrzała i wybiegająca ponad brzmienia małych scen pubowych. Zespół, od grudnia zeszłego roku, udostępnił trzy swoje utwory demo pt. Many Of Us, In Between oraz ostatnio Static, ale ma w swoim repertuarze jeszcze kilkanaście autorskich utworów – mówią organizatorzy Dog Rock.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi