04

05 2024

Zawodniczki Grodziskiego Klubu Szermierczego z medalami Mistrzostw Polski

Zawodniczki Grodziskiego Klubu Szermierczego z sukcesami wystąpiły na XXX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Impreza miała rangę Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych (U-17).

Impreza odbyła się w dniach 30 kwietnia – 1 maja. Pierwszego dnia zawodów złoty medal i tym samym tytuł Mistrzyni Polski Juniorek Młodszych w szabli kobiet wywalczyła zawodniczka Grodziskiego Klubu Szermierczego Lidia Tabędzka.

Lidia rozpoczęła zawody emocjonującymi walkami w grupowymi do 5 trafień, w których uzyskała 5 zwycięstw i jedną porażkę awansując do kolejnej fazy turnieju czyli eliminacji bezpośredniej złożonej z najlepszych 32 zawodniczek. W walce o najlepszą szesnastkę turnieju mieszkanka Grodziska pokonała 15:10 Zuzannę Cichoń z OŚ AZS Poznań. Pojedynek o ćwierćfinał się nie odbył ze względu na uraz rywalki, a już w ćwierćfinale Tabędzka zmierzyła się z inną zawodniczką z Poznania Martą Nowak. Zawodniczka GKSz wygrała 15:8. W półfinale Tabędzka zwyciężyła z Karoliną Mejłun z klubu UKS Hajduczek Olsztyn 15:12, a o złoto zmierzyła się z kolejną przedstawicielką ze stolicy Wielkopolski Mają Konecką. Lidia wygrała 15:11 i tym samym została Mistrzynią Polski U-17. To drugi tytuł mistrzowski na jej koncie – w 2021 r. wygrała w zawodach Mistrzostw Polski Młodzików (U-14).

Warto wspomnieć, że dobrze zaprezentowała się też inna zawodniczka Grodziskiego Klubu Szermierczego Oliwia Dwornik, która zajęła 8. miejsce.

1 maja odbył się z kolei turniej drużynowy, w którym wystąpiły zarówno drużyny chłopców jak dziewcząt. Żeńska ekipa w składzie Lidia Tabędzka, Oliwia Dwornik, Agata Żółtowska i Hanna Żuławska zdobyły brązowy medal. Na swojej drodze nasze dziewczyny pokonały (o „4”) drużynę UKS Szabla Ząbki 45:39, o finał nie sprostały późniejszym zwyciężczyniom z OŚ AZS Poznań 30:45. W pojedynku o brązowy medal nasze zawodniczki pewnie pokonały rywalki z ZKS Sosnowiec 45:30. Drużyna chłopców w składzie Franciszek Kossut, Daniel Golubev, Piotr Sikora – Rudnicki zajęła 7. miejsce.

Zawodniczki Grodziskiego Klubu Szermierczego z medalami Mistrzostw Polski - Grodzisk News