TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

08

05 2024

Grodzisk areną zmagań szermierzy z Polski i Europy


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Marcin MasalskiGrodzisk areną zmagań szermierzy z Polski i Europy - Grodzisk News


Nie tak dawno cieszyliśmy się z medali mistrzostw Polski w szermierce młodej Lidii Tabędzkiej w barwach Grodziskiego Klubu Szermierczego. Już za półtora tygodnia zaś Grodzisk stanie się areną VII Memoriału Jerzego Pawłowskiego. Impreza gościć będzie szermierzy nie tylko z całej Polski, ale i Europy.


Grodziska Szabla 2024 VII Memoriał Jerzego Pawłowskiego – bo taka jest pełna nazwa wydarzenia – rozgrywana będzie w dwóch kategoriach wiekowych zarówno u chłopców, jak i dziewcząt: będą to kategorie do lat 14 oraz do lat 12.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W pierwszej z nich zawody odbędą się w randze Pucharu Europy. W kategorii U-12 będą to zawody towarzyszące. Oba turniej różnić się będą nieco także zasadami rozgrywania. W kategorii do lat 14 młodzi zawodnicy w zmaganiach fazy grupowej będą walczyć do pięciu celnych trafień, zaś w pojedynkach bezpośrednio eliminujących z turniej trzeba będzie zadać 15 trafień, aby wygrać.

W przypadku kategorii U-12, w fazie grupowej do zwycięstwa konieczne będą cztery trafienia, zaś fazie eliminacji bezpośredniej trzeba będzie zadać ich dziesięć.

Grodziska Szabla 2024 odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej już w sobotę, 18 maja. Patronem medialnym jest portal GrodziskNews.pl.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Bardzo się cieszę z nowej imprezy w naszym mieście. Myślę, że uczestnicy nie będą parkować na trawnikach i chodnikach przy hali i nasze służby takie jak policja i straż miejska tego przypilnują. Sobota dzień targowy to bardzo dobry termin i proponuję jeszcze mecz na Pogoni zorganizować.

Pozdrawiam

Gruby88
08-05-2024 15:58
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.