reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

09

12 2022

W dwie najbliższe niedziele normalnie zrobimy zakupy


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayW dwie najbliższe niedziele normalnie zrobimy zakupy - Grodzisk News


Zarówno w tę, jak i następną niedzielę wszystkie sklepy będą otwarte. Powodem rzecz jasna gorączka przedświątecznych zakupów. Przy okazji spoglądamy na niedziele handlowe w przyszłorocznym kalendarzu.


Zgodnie z ustawą podpisaną przez prezydenta Andrzeja Dudę, w 2018 roku dwie niedziele w miesiącu były handlowe – pierwsza i ostatnia. W 2019 r. ustawodawca zakładał tylko jedną niedzielę handlową, zaś roku 2020 zakaz handlu obowiązywał już niemal w każdą niedzielę. Przepisy nadal obowiązują, ale dopuszczają jednak możliwość handlu siódmego dnia tygodnia.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Tak jest właśnie przed świętami Bożego Narodzenia. Zakupy będzie można zrobić 11 oraz 18 grudnia. Spodziewajmy się jednak, że w galeriach i sklepach będzie całe mnóstwo ludzi.

Niedzielna sprzedaż nadal będzie natomiast możliwa, w punktach gastronomicznych, piekarniach, cukierniach, kwiaciarniach, a także na stacjach paliw, dworcach, w kioskach z prasą, na pocztach, w hurtowniach rolno-spożywczych, w skupach zbóż, owoców czy mleka, w autobusach czy hotelach.

Przy okazji spójrzmy na kalendarz niedziel handlowych w nadchodzącym roku. W 2023 będzie siedem takich terminów. Najbliższa niedziela handlowa przypadnie pod koniec stycznia. Później zakupy będzie można zrobić w pierwszą niedzielę kwietnia – tydzień przed Wielkanocą. Kolejna nastąpi jeszcze w kwietniu, dzień przed długim weekendem majowym.

Dalsze niedziele handlowe znajdziemy w kalendarzu w końcu czerwca, w sierpniu, a następnie dwie w grudniu.

– 29 stycznia 2023 r.
– 2 kwietnia 2023 r.
– 30 kwietnia 2023 r.
– 25 czerwca 2023 r.
– 27 sierpnia 2023 r.
– 17 grudnia 2023 r.
– 24 grudnia 2023 r.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

A jak można nienormalnie zrobić zakupy?

F
10-12-2022 12:36
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.