reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

10

04 2024

Trzy grodziskie ulice do przebudowy


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNews1 - Grodzisk News


Grodziski magistrat szuka firmy, która zajmie się kompleksową przebudową ulic Kasztanowej, Słonecznikowej i Jaworowej w mieście. Drogi zyskają nie tylko nowe nawierzchnie, lecz także pełne „uzbrojenie” w instalacje.


Ulica Kasztanowa w Grodzisku jest drogą gminną i choć posiada nawierzchnię utwardzoną ą z betonu asfaltowego, to nie brakuje na niej dziur i nierówności. Zwłaszcza, że jest i będzie coraz częściej uczęszczana, ze względu na coraz liczniejszą w tamtym rejonie zabudowę jednorodzinną.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Inwestycja zakłada przebudowę Kasztanowej polegającą na wykonaniu nawierzchni jezdni kostki betonowej, chodnika dla pieszych oraz zjazdów do posesji. Wybrany wykonawca wybuduje również oświetlenie uliczne wraz z całą instalacji teletechnicznych. Ulica zyska również odwodnienie drogi za pomocą systemu studni chłonnych z drenażem rozsączającym.

Podobny zakres będzie miała również przebudowa ulicy Słonecznikowej. Obecnie jest to droga gminna klasy D o szerokości trzech metrów i nawierzchni betonowych płyt typu MON. Na pewno i ta trasa potrzebuje odnowy oblicza.

Przedsięwzięcie zakłada zakłada przebudowę nawierzchni Słonecznikowej, chodnika dla pieszych oraz zjazdów indywidualnych. – Odwodnienie projektowanej nawierzchni odbywać się będzie za
pomocą spadków podłużnych i poprzecznych w teren pasa drogowego – czytamy w opisie inwestycji. Także tutaj budulcem dla jezdni i chodnika będzie kostka Betonowa.

Na ul. Jaworowej z kolei obecna jezdnia ma szerokość trzech metrów i także pokryta jest płytami MON-owskimi. Tutaj budowniczy wyłoniony w przetargu będzie miał za zadanie wybudować nową nawierzchnię jezdni, chodników i zjazdów do posesji – wszystko z kostki betonowej. Ponadto dokumentacja projektowa przewiduje budowę oświetlenia drogowego i kanalizacji deszczowej.

Po zakończeniu robót budowlanych obsadzi tereny wokół dróg zielenią. Czas budowy ustalono na 24 miesiące od daty zawarcia umowy.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

1
1


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.