reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

30

04 2024

Sześciu zatrzymanych za jazdę „na podwójnym gazie”


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


W miniony weekend policjanci z powiatu grodziskiego prowadzili działania „Trzeźwy kierowca 2024”, czyli wzmożone kontrole trzeźwości kierowców. Wpadło sześciu kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu.


Akcja „Trzeźwy kierowca 2024” była prowadzona w dniach 27 i 28 kwietnia. Pierwszą osobę, która wsiadła za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu zatrzymano już w sobotę rano. Około godz. 9.00 zatrzymali do kontroli kierowcę iveco na drodze w Wólce Grodziskiej. Jak się okazało, 19-latek był w stanie po użyciu alkoholu (miał od 0,2 do 0,5 promila alkoholu w organizmie) oraz ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Godzinę później doszło do kolizji land rovera i motocykla na ul. Królewskiej w Grodzisku. Tam badanie alkomatem wykazało, że kierujący tym drugim pojazdem był pod wpływem alkoholu (więcej o tym zdarzeniu pisaliśmy tutaj). Do ostatniego sobotniego zatrzymania doszło o godz. 19.00 na ul. Parkowej w Grodzisku. Kierowca BMW zatrzymany do kontroli miał 0,6 promila alkoholu w organizmie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W niedzielę do pierwszego zatrzymania doszło przed południem. Na ul. Matejki w Grodzisku został zatrzymany 30-latek, który kierował peugeotem mając ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie. Tego dnia policjanci zatrzymali jeszcze dwóch nietrzeźwych kierowców. – Po 16.00 w Bieganowie policjanci zatrzymali do kontroli 43-letniego kierowcę mazdy, który wyruszył w podróż mimo ponad 2 promili alkoholu w organizmie i cofniętych przez starostę uprawnień do kierowania. Niechlubnym rekordzistą pod względem stanu nietrzeźwości okazał się kierowca hondy zatrzymany przed 20.00 na autostradzie A2. Mężczyzna prowadził auto mając prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie – informuje Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Policjanci przypominają o karach jakie grożą za jazdę „na podwójnym gazie”. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego = 15 pkt i do 3 lat pozbawienia wolności, przy recydywie, aż do 5 lat! Stan po użyciu alkoholu to stan, w którym stężenie alkoholu w organizmie wynosi więcej niż 0,2 promila, a nie więcej niż 0,5 promila. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu  lub podobnie działającego środka = 15 pkt i kara aresztu albo grzywna nie mniejsza niż 2500 zł (do 30000zł)!


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.