TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

03

05 2022

Przebudowa ul. Królewskiej za blisko 3 mln zł


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsPrzebudowa ul. Królewskiej za blisko 3 mln zł - Grodzisk News


Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie wybrał wykonawcę remontu ul. Królewskiej w Grodzisku Mazowieckim. Inwestycja będzie kosztować województwo blisko 3 mln zł.


Do realizacji zadania zgłosiły się cztery firmy. Rozpiętość ofert była bardzo duża – od niecałych 3 mln zł do ponad 6 mln zł. Najkorzystniejszą i jednocześnie jedyną propozycję, która mieściła się w zakładanym budżecie była ta złożona przez firmę DROGOMEX z Pruszkowa, która opiewa na 2,94 mln zł. I to właśnie na nią zdecydowali się urzędnicy z MZDW. Drugą najniższą ofertą była ta złożona przez firmę EFEKT na ponad 3,4 mln zł.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przypomnijmy. MZDW zamierza wyremontować ul. Królewską na odcinku blisko 1200 metrów (od skrzyżowania z ulicami Teligi i Na Laski do skrzyżowania z ul. Nadarzyńską i Okulickiego). Firma DROGOMEX wykona m.in. niezbędne roboty rozbiórkowe, sfrezuje starą nawierzchnię, ułoży warstwę wyrównawczą i warstwę ścieralną z betonu asfaltowego. Ponadto w ramach inwestycji do zadań wykonawcy będzie też należało oczyszczenie przydrożnych rowów, wymiana nawierzchni w zatokach autobusowych, a także regulacja studzienek.

Termin realizacji zamówienia wyznaczono na siedem miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

MZDW wpisuje w postępowania strasznie długie czasy realizacji i później mamy taki efekt jak kilka lat temu przy małych mostkach na Królewskiej i Żyrardowskiej czyli kilkumiesięczny ruch wahadłowy, a na budowie dwóch pracowników lub żadnego. Warszawie takie remonty nawierzchni z regulacją studzienek wykonuje się w jeden weekend, a później, chodniki, rowy, zatoczki autobusowe itp. można robić nie utrudniając bardzo ruchu.

Andrzej
04-05-2022 08:09

Regulację rowów to się robi chyba na terenach rolnych lub poza miejskich. Przypomnijcie gdzie znajduje się ta ulica? W 500 letnim mieście?

Kargul
04-05-2022 13:17

Jaka to przebudowa! To zwykły remont! Andrzej ma rację, to można zrobić w ciągu dwóch nocy (raz jedna, raz druga strona), a potem przez tydzień resztę drobiazgów. W Warszawie kawał Armii Ludowej zrobili w jedną noc! A teraz 500letni Grodzisk stanie w korkach...

Hubert
04-05-2022 14:58

pokaż wszystkie komentarze (5)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.