reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

30

04 2022

Pałac w Brwinowie gotowy, choć nie bez przygód. Zobacz zdjęcia


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Burmistrz Arkadiusz KosińskiPałac w Brwinowie gotowy, choć nie bez przygód. Zobacz zdjęcia - Grodzisk News


Burmistrz Brwinowa Arkadiusz Kosiński opublikował kilka zdjęć z wnętrza zabytkowego Pałacu Wierusz-Kowalskich, niejako na potwierdzenie, że renowacja już się zakończyła, choć towarzyszyły jej perturbacje.


Przypomnijmy. Brwinów kupił zabytkową nieruchomość wraz z działką w 2015 roku, mając w zamiarze zrewitalizować obiekt. Pozyskał na ten cel trzy miliony złotych dotacji. Po rozpoczęciu inwestycji szybko jednak pojawiły się trudności, które narastały.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Pierwszy wykonawca zażądał więcej pieniędzy, aniżeli wynikało to z pierwotnie popisanej umowy. Ta więc została rozwiązana, w przypadku kolejnej firmy sytuacja się powtórzyła – i z nią gmina musiała rozwiązać umowę, bowiem obowiązywała ją cena ujęta w przetargu, a następnie w umowie.

W przypadku trzeciej firmy budowlanej również nie obyło się bez perturbacji i i opóźnień. Miały na to wpływ nie tylko rosnące z tygodnia na tydzień ceny materiałów budowlanych, lecz także potrzeby konsultacji rozwiązań konserwatorem zabytków.  –– To zabytek, którego rewitalizacja musiała przebiegać według wytycznych konserwatora, a tego nie mogliśmy mieć na budowie codziennie, dlatego przesunął się termin zakończenia prac z połowy lutego do teraz – mówił nam kilka tygodni temu burmistrz Arkadiusz Kosiński.

Teraz jak sam przyznał, urząd czeka na dostawę mebli i wyposażenia pałacu, w którym mieścić się będzie siedziba ośrodka kultury.

Poniżej kilka zdjęć z pałacu.

Pałac w Brwinowie gotowy, choć nie bez przygód. Zobacz zdjęcia - Grodzisk News
Pałac w Brwinowie gotowy, choć nie bez przygód. Zobacz zdjęcia - Grodzisk News
Pałac w Brwinowie gotowy, choć nie bez przygód. Zobacz zdjęcia - Grodzisk News
Pałac w Brwinowie gotowy, choć nie bez przygód. Zobacz zdjęcia - Grodzisk News
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.