TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

26

06 2022

Od jutra zmiany w organizacji ruchu na WKD


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Piotr AntosOd jutra zmiany w organizacji ruchu na WKD - Grodzisk News


W związku z budową drugiego toru z Grodziska Mazowieckiego do Podkowy Leśnej od poniedziałku zmieni się organizacja ruchu na linii Warszawskiej Kolei Dojazdowej.


Zmiany zostaną wprowadzone w najbliższy poniedziałek (27 czerwca). Nowa organizacja ruchu będzie obowiązywać przez siedem dni – do niedzieli (3 lipca). W tych dniach należy się spodziewać ograniczeń w ruchu pociągów. Poniżej szczegóły.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

1. Ograniczenia w ww. okresie obejmą tor nr 1M linii kolejowej nr 48 od stacji Podkowa Leśna Główna do przystanku osobowego Milanówek Grudów. W ramach prowadzonej rozbudowy odcinek linii kolejowej nr 48 od stacji Podkowa Leśna Główna do obecnego przystanku osobowego Podkowa Leśna Zachodnia, zlokalizowany w śladzie nowego, drugiego toru, wejdzie w skład linii kolejowej nr 47 – docelowo dwutorowej na całym szlaku od Podkowy Leśnej do Grodziska Mazowieckiego.
2. Na odcinku Podkowa Leśna Główna – Milanówek Grudów w związku z wyłączeniem toru nr 1M, skróceniu ulegną wszystkie pociągi w relacji do/z Milanówka. Pociągi te będą kończyć lub rozpoczynać bieg na stacji Podkowa Leśna Główna.
3. Pociągi WKD będą kursowały w następujących relacjach podstawowych:
(a) Grodzisk Mazowiecki Radońska – Warszawa Śródmieście WKD (tam/powrót)
(b) Podkowa Leśna Główna – Warszawa Śródmieście WKD (tam/powrót)
4. Zastępcza komunikacja autobusowa zostanie uruchomiona na całej relacji Podkowa Leśna Główna – Milanówek Grudów. Szczegóły zawarto w „Specjalnych rozkładach jazdy pociągów WKD oraz zastępczej komunikacji autobusowej ważnych w dniach 27.06.2022-03.07.2022”.
5. UWAGA: w dniach 02-03.07.2022 (sobota-niedziela) w związku z odwołaniem przez inwestora przebudowy stacji Warszawa Zachodnia zapotrzebowania na wyłączenie z ruchu torów nr 1 i nr 2 linii kolejowej WKD, ruch pociągów WKD będzie odbywać się bez ograniczeń do stacji Warszawa Śródmieście WKD, według standardowej organizacji przyjętej do konstrukcji rocznego rozkładu jazdy pociągów. Zastępcza komunikacja autobusowa WKD przewidziana na odcinku Warszawa Aleje Jerozolimskie – Warszawa Śródmieście WKD nie zostanie uruchomiona. Przejdź do artykułu na ten temat.
6. Na stacji Podkowa Leśna Główna dla pasażerów podróżujących pociągami kończącymi lub rozpoczynającymi bieg na stacji Podkowa Leśna Główna zostanie zorganizowany punkt przesiadkowy pomiędzy pociągami WKD oraz pojazdami zastępczej komunikacji autobusowej (ZKA) WKD obsługującymi trasę Podkowa Leśna Główna – Milanówek Grudów. Pojazdy ZKA oznaczone jako „ZA12” będą zatrzymywać się na specjalnie wyznaczonych przystankach autobusowych, zlokalizowanych przy ul. Lotniczej.
7. Podróżni korzystający z zastępczej komunikacji autobusowej zobowiązani są do podróżowania tą komunikacją na podstawie ważnego biletu WKD jednorazowego lub okresowego. W związku z brakiem możliwości skasowania biletu jednorazowego w autobusie, pasażerowie rozpoczynający podróż autobusem zobowiązani są skasować odręcznie bilet jednorazowy w miejscu przeznaczonym na odcisk datownika, wpisując w sposób trwały datę, godzinę i minuty rozpoczęcia przejazdu. Długopisy dostępne będą u kierowcy autobusu.
8. W autobusach komunikacji zastępczej nie ma możliwości zakupu biletu WKD. Przypominamy, że bilety jednorazowe WKD można zakupić „na zapas” w kasach biletowych, biletomatach oraz punktach ajencyjnych (sklepach, kioskach) na linii WKD.
9. Czas przesiadki na stacji Podkowa Leśna Główna oraz czas przejazdu zastępczą komunikacją autobusową nie wpływa na czas ważności biletu w stosunku do czasu przejazdu pociągiem WKD według zwykłej organizacji ruchu.

W tych dniach będzie obowiązywał specjalny rozkład jazdy. Szczegóły oraz lokalizacje przystanków zastępczej komunikacji autobusowej są dostępne tutaj.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.