TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

31

08 2015

Nowa polityka śmieciowa w Podkowie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Nowa polityka śmieciowa w Podkowie - Grodzisk News


Od 1 września wejdą w życie nowe zasady odbioru i wywozu odpadów na terenie podkowiańskiej gminy. ? Inaczej niż dotychczas będziemy segregować odpady selektywne: szkoło, papier, tworzywa sztuczne, metal i pozostałe odpady ? mówi Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Od wtorku podkowianie będą więc segregować śmieci w trzech workach. W żółtym znajdą się papierowe opakowania, gazety tektury puszki metalowe, drobne przedmioty metalowe oraz kartony po sokach i mleku, folie i opakowania chemii gospodarczej, plastikowe butelki po napojach. Worki białe poznaczono do wyrzucania szkła, zaś w workach czarnych znajdą się odpady zmieszane z wyjątkiem np. elektrośmieci. W przypadku wystawienia śmieci w workach dotychczas obowiązujących, odpady także zostaną odebrane.

Zmianie ulegnie także częstotliwość wywozu śmieci. W myśl nowych zasad firma śmieciowa, którą pozostaje EKO Hetman, odbierze odpady co dwa tygodnie, a nie jak dotychczas dwa razy w miesiącu. Zmiana ta pozwoli uniknąć trzytygodniowych przerw w odbiorze. Śmieci będą zabierane bezpośrednio z posesji lub sprzed niej, jeśli właściciele je wystawią.

Skąd te zmiany? Wynikają z faktu podpisania nowej umowy na odbiór i wywóz śmieci, zawartej niedawno z Hetmanem. ? Mamy z firmą śmieciową umowę na 16 miesięcy, w której ustaliliśmy nie zryczałtowaną kwotę za odbiór odpadów, ale ceny za konkretne ilości śmieci i ich rodzaj. Dlatego tak naprawdę bardzo opłaca się odpady segregować, bo będzie miało realny wpływ na cenę. ? wyjaśnia burmistrz Artur Tusiński. ? Jesteśmy w trakcie weryfikowania deklaracji śmieciowych i czy rzeczywiście są wypełniane ? dodaje.

Podkowiański włodarz zapowiedział jednocześnie, że do końca bieżącego roku stawki za gospodarowanie odpadami w przeliczeniu na jedną osobę na razie nie ulegną zmianie. Mieszkańcy segregujący śmieci będą zatem nadal płacić 10 zł miesięcznie, podczas gdy niesegregujący ? 30 zł.

Przeanalizujemy kompleksowo wszystkie koszty, także te związane z opłatami za wodę i ścieki i zdecydujemy o ewentualnych zmianach opłat śmieciowych. ? Na dziś nie umiem powiedzieć czy będą wyższe, niższe, czy takie same jak obecnie ? zaznacza Tusiński. Decyzje mają zapaść bliżej końca roku.

Dla porządku odnotujmy, że w przetargu Podkowa wyłoniła firmę EKO Hetman, która złożyła ofertę opiewającą na 940 tys. zł.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.