29 03 2020

Nie zapomnij o Powstańcach Warszawskich w tych trudnych czasach

29.03.2020, godz.: 08:15
Nie zapomnij o Powstańcach Warszawskich w tych trudnych czasach
fot. Mat. prasowe

„Nie Zapomnij O Nas, Powstańcach Warszawskich” – to jedna z większych akcji społecznych w kraju, której celem jest przywracanie pamięci o zapomnianych żołnierzach walk o niepodległość Polski. Żołnierze 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej włączyli się do pomocy. Terytorialsi dowożą posiłki do mieszkań bohaterów Armii Krajowej.

Akcja ma na celu ograniczenie do minimum możliwości zarażenia się wirusem przez kombatantów, gdyż znajdują się oni w grupie podwyższonego ryzyka.

Życie większości ludzi zmieniło się dziś diametralnie. Jednak potrzeby wciąż są takie same – ciepły posiłek, opieka… ze spełnieniem tych podstawowych największy problem mają dziś osoby starsze – i to one są najbardziej zagrożone wirusem. Na szczęście są organizacje, które #niezapominają, a Terytorialsi pomagają.

Akcja dla Bohaterów – Bohaterów czasu wojny oraz współczesnych Bohaterów ze służby zdrowia zainicjowana jest przez młodych społeczników. Stowarzyszenie Zachowania Pamięci o Armii Krajowej we współpracy ze Stowarzyszeniem Odra-Niemen Oddział Mazowiecki zorganizowały zbiórkę na zapewnienie ciepłych posiłków dla kilkudziesięciu weteranów oraz kilkunastu placówek medycznych na terenie Warszawy i Mazowsza oraz Warmii i Mazur.

– To dla nas wielki zaszczyt, że możemy zorganizować wsparcie dla naszych Bohaterów i wspólnie z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej zapewnić realną pomoc weteranom Armii Krajowej. Oni walczyli o naszą wolność, my walczymy o ich zdrowie – mówi Patryk Markuszewski, organizator akcji #NieZapomnijONas.


– Wciąż prowadzimy zbiórkę funduszy. Każdy może pomóc w zapewnieniu ciepłych posiłków kombatantom i pracownikom służby zdrowia. Wspierajcie nas na zrzutka.pl/obiadydlabohaterow – dodaje Krzysztof Krzemiński, prezes Stowarzyszenia Odra-Niemen Oddział Mazowiecki.

Każdego dnia kilkanaście restauracji przygotowuje blisko 600 posiłków.
Są one dostarczane kombatantom oraz ich małżonkom i opiekunom, tak aby nikt z domowników nie musiał opuszczać domu. – Organizatorzy akcji nawiązali również współpracę z Domem wsparcia dla Powstańców Warszawskich i będą zapewniać posiłki dla jego domowników, które dostarczają Terytorialsi z 6 Mazowieckiej Brygady OT – dodaje ppor. Jolanta Maciaszek oficer prasowy 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Ponadto posiłki będą otrzymywać stacje pogotowia ratunkowego, szpitale zakaźne i inne placówki medyczne.

3

Dodaj Komentarz

3 odpowiedzi na “Nie zapomnij o Powstańcach Warszawskich w tych trudnych czasach”

  1. JSC pisze:

    Od kiedy to WOT’ciarze tytułują się Powstańcami Warszawskimi? Tak im szybko do statusu kombatanta?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata