reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

16

08 2023

Mieszkańcy pytają o park w Szczęsnem. Burmistrz odpowiada


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: grodzisk.plMieszkańcy pytają o park w Szczęsnem. Burmistrz odpowiada - Grodzisk News


Budowa nowego parku w miejscowości Szczęsne budzi spore zainteresowanie wśród lokalnej społeczności, którzy dopytują o tę inwestycję. W odpowiedzi burmistrz Grodziska Grzegorz Benedykciński wystosował list do mieszkańców.


Niewiele ponad tydzień temu publikowaliśmy wizualizacje nowego parku, który ma powstać na tyłach nowej szkoły w Szczęsnem tutaj. Co istotne obiekt pełnił będzie nie tylko funkcję rekreacyjną dla mieszkańców, lecz także jako ostoja licznych gatunków ptaków, płazów i owadów. Informacja spotkała się ze sporym zainteresowaniem mieszkańców, którzy dopytują o tę inwestycję. Burmistrz Grodziska Mazowieckie Grzegorz Benedykciński postanowił odpowiedzieć na te pytania w liście otwartym do mieszkańców.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Włodarz podkreśla w nim, jak istotne jest to miejsce na mapie gminy. – Jest to szczególnie ważne miejsce dla gminy. Bogactwo przyrodnicze, lokalizacja bezpośrednio przy placówce oświatowej to są główne aspekty, które brałem pod uwagę przy założeniach koncepcyjnych – tłumaczy burmistrz.

Dalej włodarz zdradza jak wyglądały przygotowywania do tej inwestycji. – W celu zachowania naturalnego środowiska w tej dzielnicy, a także mając na uwadze konieczność retencjonowania wody, zasilania kolejnych gminnych zbiorników gmina Grodzisk Mazowiecki w 2017 r. zakupiła tzw. „Staw Wąsowskiego”. W  roku 2021 został przejęty teren zadrzewiony i zaprojektowany ciąg pieszo-rowerowy tak, aby kompleksowo planować nowy obszar rekreacyjno-edukacyjny. Projektowane rozwiązania pozwolą interaktywnie prowadzić lekcje w terenie, a także stworzyć przestrzeń do odpoczynku na łonie natury – zaznaczył Grzegorz Benedykciński.

W maju tego roku gmina wybrała wykonawcę dokumentacji projektowej - lokalną firmę LS-PROJECT, która za przygotowanie koncepcji, projektu wraz uzyskaniem niezbędnych pozwoleń otrzyma niecałe 140 tys. zł. Pierwsze efekty jej prac mogliśmy podziwiać w opublikowanych wizualizacjach parku w Szczęsnem. Natomiast zgodnie z zamówieniem kompletna dokumentacja projektowa ma być gotowa w ciągu 240 dni od daty podpisania umowy z wykonawcą, czyli w przyszłym roku.

Burmistrz w liście do mieszkańców podkreślił, że gmina na budowę parku będzie się starała pozyskać dotację. – Jako gmina będziemy szukać środków zewnętrznych, które umożliwią nam realizację nowej zielonej inwestycji – czytamy.

Pełna treść listu od burmistrza do mieszkańców znajduje się poniżej.

Drodzy mieszkańcy,
pytacie na kiedy zaplanowana jest realizacja nowego parku w Szczęsnem w gminie Grodzisk Mazowiecki, podkreślacie również potrzebę tworzenia oraz zachowania tego typu miejsc, co nas bardzo cieszy.
Jest to szczególnie ważne miejsce dla gminy. Bogactwo przyrodnicze, lokalizacja bezpośrednio przy placówce oświatowej to są główne aspekty, które brałem pod uwagę przy założeniach koncepcyjnych.
W celu zachowania naturalnego środowiska w tej dzielnicy, a także mając na uwadze konieczność retencjonowania wody, zasilania kolejnych gminnych zbiorników gmina Grodzisk Mazowiecki w 2017 r. zakupiła tzw. „Staw Wąsowskiego”. W  roku 2021 został przejęty teren zadrzewiony i zaprojektowany ciąg pieszo-rowerowy tak, aby kompleksowo planować nowy obszar rekreacyjno-edukacyjny. Projektowane rozwiązania pozwolą interaktywnie prowadzić lekcje w terenie, a także stworzyć przestrzeń do odpoczynku na łonie natury.
Mając na uwadze powyższe aspekty, gmina ogłosiła przetarg na wyłonienie wykonawcy dokumentacji projektowej. Wstępne wyniki prac projektowych przedstawiliśmy Państwu, kolejny etap to faza projektowa, pozyskanie wszelkich pozwoleń na realizację. Jako gmina będziemy szukać środków zewnętrznych, które umożliwią nam realizację nowej zielonej inwestycji.
Dziękujemy firmie LS-Project Pracownia architektury krajobrazu, która wygrała przetarg nieograniczony i obecnie projektuje dla nas nową przestrzeń. Warto również wspomnieć o przyrodnikach, z którymi została skonsultowana koncepcja. Dziękujemy za współpracę dr. Piotrowi Mędrzyckiemu oraz Stowarzyszeniu Przyrodników Ostoja, a także Kseni Bukowskiej, dyr. Szkoły Podstawowej w Szczęsnem.

Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

Mieszkańcy Grodziska również mieszkają w Lakach i tez pytają się od wielu lat kiedy powstanie jakiś sensowny park po tej zapomnianej stronie,tak wiem jest park Ordona na końcu Grodziska oraz to cos na tyłach oczyszczalni.
Daniel


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.