TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

23

02 2024

Jak się mają nasze szkoły w ogólnopolskim rankingu podstawówek?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Burmistrz Artur TusińskiJak się mają nasze szkoły w ogólnopolskim rankingu podstawówek? - Grodzisk News


W styczniu prezentowaliśmy wyniki najnowszego rankingu „Perspektyw”, który ukazywał pozycje szkół ponadpodstawowych z gmin naszego powiatu. Teraz zaglądamy do rankingu edukacyjnego portalu WaszaEdukacja.pl, który przygotował klasyfikację szkół podstawowych. Spójrzmy, jak wypadają w nim nasze placówki.


W tegorocznym Ogólnopolskim Rankingu Szkół Podstawowych 2024, opublikowanym przez portal edukacyjny WaszaEdukacja.pl, wzięło udział10 735 szkół publicznych i niepublicznych.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Rankingu dokonano na podstawie wszechstronnej oceny, uwzględniającej zarówno wyniki egzaminu ósmoklasisty, jak i osiągnięcia uczniów w olimpiadach przedmiotowych z zakresu jednego z przedmiotów objętych egzaminem ósmoklasisty. Wyjątkową cechą tego rankingu jest to, że oparty jest on również na olimpiadach przedmiotowych, w których laureaci oraz finaliści zgodnie z przepisami ustawy o systemie oświaty są zwolnieni z egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu. To umożliwia wyłonienie szkół, które nie tylko skutecznie przygotowują uczniów do egzaminu, ale także wspierają ich rozwój w obszarze konkretnych zainteresowań i pasji – objaśniają netodologię rankingu jego twórcy.

Dane wykorzystane do stworzenia klasyfikacji szkół podstawowych pochodzą  od sprawdzonych i wiarygodnych instytucji, takich jak Okręgowe Komisje Egzaminacyjne, Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Najwyżej w rankingu spośród podstawówek w powiecie grodziskim uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 2 im. św. Teresy (KIK) w Podkowie Leśnej, którą odnajdujemy w zestawieniu na ósmym miejscu. Przed tą placówką znalazło się pięć szkół z Warszawy, jedna ze Szczecina, a także placówka z Białegostoku, która okazała się całościowo najlepszą podstawówką w kraju.

Dalej na 80. pozycji w rankingu ujęto niepubliczną Społeczną Szkołą Podstawową Milanowskiego Towarzystwa Edukacyjnego. Na128. miejscu sklasyfikowano również prywatną Milanowską Szkołę Podstawową, 133. jest także niepubliczna Społeczna Szkoła Podstawowa nr 23 w Grodzisku. Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Warszawy w Podkowie Leśnej zajęła pozycję 243. i jest najlepszą szkołą publiczną w powiecie. Na 838. miejscu znalazła się jeszcze grodziska Szkoła Podstawowa nr 2 im. M. Konopnickiej, zaś Integracyjna Społeczna Szkoła Podstawowa nr 18 im. gen. bryg. Augusta Emila Fieldorfa w Milanówku jest 957.
Dodaj komentarz

Odpowiadasz na

Dramat jeśli chodzi o publiczne szkoły. Podobno to bardzo bogata gmina i nie ma jak przyciągnąć dobrych nauczycieli ??
Czysajacykandydacinawolnywakat


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.