reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

18

12 2022

Dwie inwestycje powiatowe odebrane


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Dariusz Zwoliński - Wójt Gminy NadarzynDwie inwestycje powiatowe odebrane - Grodzisk News


Na terenie gminy Nadarzyn zostały oficjalnie odebrane dwie inwestycje powiatu pruszkowskiego – mostu w miejscowości Krakowiany oraz sygnalizacji świetlnej w Strzeniówce.


Do odbiorów doszło w miniony piątek 16 grudnia. Wzięli w nich udział przedstawiciele zarówno Starostwa Powiatowego w Pruszkowie oraz Urzędu Gminy Nadarzyn m.in. wójt Nadarzyna Dariusz Zwoliński, wicestarosta powiatu Grzegorz Kamiński, czy Agnieszka Kuźmińska, członek zarządu pruszkowskiego starostwa.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Jeden z odbiorów dotyczył mostu w Krakowianach, gdzie wymieniono skorodowane elementy mostu, umocniono skarpy, ułożono nową płytę główną oraz nakładkę asfaltową. Koszt inwestycji to blisko 1,5 mln zł, a gmina Nadarzyn „dorzuciła” do tej inwestycji 200 tys. zł.

Jak poinformował wójt Nadarzyna, gmina wnioskuje do sąsiadującego powiatu o remont innej przeprawy. – Warto też wspomnieć, że nasz Urząd Gminy wystąpił do Starostwa Powiatowego w Piasecznie o pilny remont mostu na Utracie w pobliżu miejscowości Parole na terenie Gminy Lesznowola. Stan tej przeprawy jest obecnie tragiczny – zaznaczył Dariusz Zwoliński.

Drugą inwestycją drogową odebraną wspólnie przez urzędników z gminy Nadarzyn i pruszkowskiego starostwa była sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Pruszkowskiej i Jodłowej w Strzeniówce, a także doświetlenie przejść dla pieszych i wybudowanie fragmentu chodnika. Inwestycja ma znacznie poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu.

Dwie inwestycje powiatowe odebrane - Grodzisk News
Dwie inwestycje powiatowe odebrane - Grodzisk News
Dwie inwestycje powiatowe odebrane - Grodzisk News
Dwie inwestycje powiatowe odebrane - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

A obwodnica GM kiedy będzie otwarta?

jol
19-12-2022 06:44


reklama Grodzisk Mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.