17 07 2020

Bakterie coli w kranówce części mieszkańców Grodziska. „Nie nadaje się do spożycia”

17.07.2020, godz.: 18:11
Bakterie coli w kranówce części mieszkańców Grodziska. „Nie nadaje się do spożycia”
fot. Pixabay

Grodziski zakład wodociągów i kanalizacji poinformował dziś, że w próbce wody pobranej 16 lipca z wodociągu przy ulicy Kijowskiej wykryto bakterie grupy coli. Woda nie nadaje się do spożycia, lecz jedynie do celów gospodarczych.

Zastrzeżenie to dotyczy budynków przy ul. Kijowskiej od numeru 29 do skrzyżowania ulic Łagodnej i Czyżyka, a także ulic: Litewskiej, Łotewskiej, Wileńskiej, Łagodnej, Prostej, Weneckiej, Paryskiej, Ateńskiej i Wilgi.

– Cysterna z wodą do picia po przegotowaniu znajduje się przy skrzyżowaniu ulic Kijowskiej i Prostej. Pogorszenie jakości wody wynika z prac budowlanych prowadzonych na wodociągu w ul. Kijowskiej przez firmę zewnętrzną. Ogłoszenie o braku przydatności wody do spożycia obowiązuje do odwołania – poinformował ZWiK.

Wodociągowcy przypominają również o możliwości korzystania z zastępczych punktów poboru wody; mapa z zaznaczonymi punktami znajduje się na stronie ZWiK-u – tutaj.

– ZWiK niezwłocznie po otrzymaniu wyników badań podjął działania naprawcze mające na celu przywrócenie jakości wody, a także poinformował o tym fakcie Mieszkańców, Burmistrza oraz Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Grodzisku Mazowieckim – poinformowali.

– Zapewniamy, że jakość wody w pozostałych regionach Miasta i Gminy Grodzisk Mazowiecki jest zgodna z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie jakości wody do spożycia przez ludzi – dodają.

💬︎ 11

Dodaj Komentarz

11 odpowiedzi na “Bakterie coli w kranówce części mieszkańców Grodziska. „Nie nadaje się do spożycia””

 1. User1916 pisze:

  Cała kranówka w Grodzisku śmierdzi jak nie wiem czy na Łąkach czy na deptaku czy na Kopernika nie da się żyć bez filtrów wody a Wy twierdzicie że wszystko jest okej… Czasem nie idzie się wykąpać nawet.

 2. Juvi pisze:

  Kranówka jest śmierdząca w całym mieście przez 365 dni w roku nieraz leci żółć sama z kranu śmierdząca nieraz czysta śmierdząca masakra.

 3. Stefan pisze:

  Cztery akapity i brak informacji: co to sa cele gospodarcze? Czy mozna sie w tej wodzie myc? Czy moznna w niej umyc naczynia, albo owoce? W jaki sposob zostali poinformowani mieszkancy? – bo ja sie sam informuje na grodzisknews. Przypuszczam tez, ze wyniki probki z dnia poprzedniego nie sa znane dopiero o 18 dnia nastepnego.

 4. Anonim pisze:

  Jak to jest możliwe, że mieszkańcy tych ulic nie zostali o tym fakcie poinformowani, tylko po dwóch dniach publikowana jest informacja na Grodzisknews?

 5. Anonim pisze:

  I dlaczego nie publikują się komentarze????

 6. Olka pisze:

  Skandal !!! Trujecie ludzi. Co nam po informacji po fakcie … ?!?!?!?!?!

 7. Lubudubu pisze:

  Odpieprzcie się od generała, tzn. naszego ukochanego burmistrzunia. Kupujcie wodę w sklepie i gotujcie.

 8. Lisa pisze:

  Ja się dowiedziałam od sąsiadów. Podobno jakąś kartka wisiała, ale nie widziałam.
  Poza tym niejasna informacja do czego można używać tej wody.

 9. beta pisze:

  mieszkam przy Litewskiej i najbardziej ubawił mnie fragment o tym że mieszkańcy zostali poinformowani. Wodę piję cały czas jak zwykle, beczkowozu nie widziałam bo wyłam w pracy….Z powodu prowadzonych prac które są organizacyjną katastrofą nawet nie wiem w którą stroną mogę z ulicy wyjechać…. i nie wiedzą tego nawet pracownicy drogowi. Bo są niebiescy i pomarańczowi. Jedni nie wiedzą co robią drudzy bo to inne firmy… całość firmuje niemiecki MABAU a szef będzie później. Tak że ….nie dowiem się co jest za zakrętem i czy nie będę musiała w błocie zawrócić, dopóki nie dojadę do punktu blokady… albo braku blokady. Idę zrobić kawę… drugą już dzisiaj😁

 10. beta pisze:

  czy woda nadaje się już do picia? Bo nie widzę informacji o odwołaniu alarmu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.