11 08 2018

Wiata wraca na peron

11.08.2018, godz.: 12:57
Wiata wraca na peron
Fot. PKP PLK

Wczoraj informowaliśmy o postępach prac na całej linii 447, a w szczególności przystanku w Milanówku. Dziś pokazujemy jak wygląda sytuacja na stacji w Pruszkowie, gdzie pociągi zatrzymają się dopiero w październiku.

Choć pociągi na zmodernizowane tory wrócą 24 września to nie zatrzymają się wtedy na przystanku w Pruszkowie. Powód? Wykonawca musiał zmienić plany ze względu na rozbiórkę wiaty do tunelu oraz klatek schodowych w części przejścia w Pruszkowie. Konieczne były zgody konserwatora zabytków i pozwolenia na rozbiórkę.

Na jakim więc etapie jest modernizacja w Pruszkowie? – Wykonawca rozpoczął operację przesuwania wiaty z powrotem na peron. Dzięki specjalnej metalowej konstrukcji i dźwigarom kilkunastotonowa betonowa konstrukcja została nasunięta dziś rano. Później wykonawca przystąpi do umocowania jej na filarach, z których została zdjęta. Po zakończeniu całej operacji będzie można przystąpić do renowacji wiaty i budowy nawierzchni na peronie – informują PKP Polskie Linie Kolejowe.

Kolejarze dodają, że gotowa jest już konstrukcja nowego przejścia podziemnego i wykonawca koncentruje się na budowie peronu oraz schodów od strony miasta. Powstają nowe szyby windowe, a w rejonie stacji układane są nowe tory.

Z większością robót wykonawca musi się uporać do 20 października, tak aby można było udostępnić peron podróżnym.


Fot. PKP PLK

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi