21 03 2018

Udany sezon młodych panczenistów z Milanówka

21.03.2018, godz.: 14:36
Udany sezon młodych panczenistów z Milanówka
fot. UKS "3" Milanówek

Nie tylko grodziscy łyżwiarze szybcy łyżwiarze szybcy osiągają, bardzo dobre wyniki w krajowych zawodach i coraz śmielej pukają do bram międzynarodowych aren panczenowych, jeszcze śmielej poczynają sobie zawodnicy UKS „3” Milanówek. Pokazują to wyniki całego sezonu, które podsumował prezes klubu Krzysztof Filipiak. Owo podsumowanie prezentujemy poniżej.

Mistrzostwa Polski Seniorów Tomaszów Mazowiecki 16–17.12.2017 – Joanna Hajduk, Klaudia Szymańska i Alicja Faderewska zdobyły dwa srebrne medale w Biegu Drużynowym i Sprincie Drużynowym.
Mistrzostwa Polski Juniorów Sanok 02–04.02.2018 – J. Hajduk zdobyła brązowy medal na dystansie 3 km. w wieloboju zajęła 4 miejsce, K. Szymańska zajęła 5 miejsce w wieloboju. W biegu drużynowym dziewczęta zajęły 3 miejsce. J.Hajduk debiutowała w Reprezentacji Polski w Pucharze Świata Juniorów na dystansie 1000m.
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Sanok 02–04.02.2018 – A. Faderewska zajęła 7 miejsce w wieloboju, Michał Staszkiewicz zajął 11 miejsce w wieloboju.
Mistrzostwa Polski Młodzików-Srebrna Łyżwa Tomaszów Mazowiecki 10–11.02.2018 – Igor Masalski został Mistrzem Polski na dystansach 500 m. i 1000 m. i zajął 3 miejsce na 1500m. Julia Uziak została Wicemistrzynią Polski- w wieloboju zajęła 2 miejsce, na poszczególnych dystansach zdobyła 3 srebrne i 1 brązowy medal.
Michał Kopacz zajął 3 miejsce na 500 m. i dołączył do grona medalistów Mistrzostw Polski Młodzików, w wieloboju zajął 5 miejsce. Zuzanna Kawa zajęła 14 miejsce. W punktacji klubów chłopcy zajęli 2 miejsce a dziewczyny 3 miejsce w Polsce. Igor i Julka wywalczyli miejsca w Reprezentacji Polski na zawody Viking Race w Holandii!

Warszawska Olimpiada Młodzieży Warszawa 09–10.12.2017- I. Masalski zajął 1 miejsce, M.Kopacz zajął 2 miejsce, Zuzanna Kawa zajęła 6 miejsce w kategorii junior C-młodzik.

Ogólnopolskie Zawody Dzieci w Łyżwiarstwie Szybkim- odbyło się pięć edycji zawodów w Warszawie, Lubinie, Elblągu, Zakopanem i Sanoku.
W Finale Ogólnopolskich Zawodów Dzieci zwyciężył Mateusz Śliwka – kat.12 lat i wywalczył miejsce w Reprezentacji Polski na zawody Viking Race w Holandii!
Na drugim stopniu podium stanęli- Franciszek Marzyński- kat.10 lat i Rafał Skrzydlewski- kat.11 lat. Czołowe miejsca w OZD zajmowali: Katarzyna Sobczak, Lidia Sawicka, Faustyna Marzyńska, Natalia Napłoszek, Gabriela Schodnik, Krzysztof Jankowski i Łukasz Baranowski.

W poszczególnych edycjach OZD na podium stawały sztafety chłopców i dziewcząt 4x400m. Bardzo dobrze zaprezentowały się najmłodsze panczenistki z Milanówka i zasługują na szczególne wyróżnienie: Alicja Sobczak, Aleksandra Grińkow, Julia Kowalczyk, Gloria Marzyńska, Olivia Bylina, Oliwia Napłoszek, Malwina Białecka, Amelia Michałowska, Zofia Grińkow i Emilia Skorupska.

Zawody Viking Race w Heerenveen w Holandii-Mistrzostwa Europy Dzieci
02–03.03.2018 – miejsca w Reprezentacji Polski wywalczyło czterech zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego „3” Milanówek: Igor Masalski, Julia Uziak, Alicja Faderewska i Mateusz Śliwka. Największy, międzynarodowy sukces odniósł Mateusz Śliwka zdobywając 1 złoty i 4 srebrne medale Mistrzostw Europy. W wieloboju Mateusz został Wicemistrzem Europy.

I. Masalski (kat.14 lat) zajął 4 miejsce na swoim koronnym dystansie 500m, w wieloboju był 7, A. Faderewska – (kat.15 lat)- zajęła 14 miejsce a J. Uziak ( kat. 14 lat)- 16 miejsce.
Gratuluję zawodnikom i trenerom- p. Joannie Staszkiewicz i p. Arturowi Parchanowi osiągniętych sukcesów sportowych!

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi