10 10 2017

Pijany kierowca zatrzymany po pościgu. Chciał wręczyć łapówkę

10.10.2017, godz.: 10:30
Pijany kierowca zatrzymany po pościgu. Chciał wręczyć łapówkę
fot. Policja

Grodziscy policjanci zatrzymali 45-letniego Przemysława Z. , który kierował samochodem, mając ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Wcześniej kierowca próbował uciec przed policjantami, a gdy został zatrzymany, zaoferował funkcjonariuszom pieniądze w zamian za wypuszczenie go. Mężczyźnie grozi teraz 10 lat więzienia.

Wszystko zaczęło się od zawiadomienia, które odebrał około godz. 20.00 oficer dyżurny. Wynikało z niego, że w Baranowie kierowca volkswagena może prowadzić auto pod wpływem alkoholu. Patrol szybko udał się we wskazane miejsce i natrafili tam na opisywany pojazd. Dali kierowcy sygnały do zatrzymania się, ale o przyśpieszył i pojechał dalej. Policjanci ruszyli za nim w pościg, który zakończył się na jednej z posesji. Wstępna kontrola trzeźwości potwierdziła, że jechał będąc pod wpływem alkoholu. Został zatrzymany.

– Podczas przejazdu do komendy kierowca kilkakrotnie prosił policjantów o wypuszczenie go, a gdy to nie przyniosło skutku, obiecał zapłacić im za odstąpienie od dalszych czynności. Mężczyzna został poinformowany o popełnieniu kolejnego przestępstwa. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało 3,3 promile alkoholu w jego organizmie. Przemysław Z. odpowie teraz przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz za przestępstwo korupcyjne. Obietnica wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu w zamian za odstąpienie od czynności służbowych zagrożona jest karą nawet 10 lat więzienia – poinformowała na swojej stronie grodziska komenda powiatowa policji.

5

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi