22 01 2015

Amelka walczy o życie

22.01.2015, godz.: 08:22
Amelka walczy o życie
fot. Facebook

Nasza pomoc w tej walce jest dziewczynce jest niezwykle potrzebna. Mała Amelka z Grodziska przyszła na świat z poważną wadą serca, stwierdzono u niej także całkowity brak odporności, a to oznacza, że dziewczynka w każdej chwili może umrzeć.

Dziś najbliższym 6-miesięcznej dziewczynki towarzyszy ciągły strach o to, czy kolejny dzień nie będzie dla Amelki tym ostatnim. Jedyną szansą na w miarę normalne życie jest przeszczep komórek grasicy. Zabieg ten wykonuje tylko klinika w Londynie.

– Bez operacji Amelka umrze. Jej koszt to ok. 440 tysięcy złotych. Zwróciliśmy się do NFZ o przyznanie środków na przeprowadzenie operacji i otrzymaliśmy odmowę! Krajowi konsultanci skazali naszą córeczkę na śmierć, bo ten zabieg „nie znajduje się w koszyku świadczeń gwarantowanych”!. To dla nas nieopisany szok, brutalna rzeczywistość, w której przez bezwzględne zasady i procedury nie ma ratunku dla naszego dziecka – mówią zrozpaczeni rodzice dziewczynki. – Sami nie mamy najmniejszych szans na uzbieranie takiej kwoty. Życie naszej córeczki jest teraz w rękach ludzi dobrego serca, którzy pomogą uzbierać środki na jej operację. Mamy niewiele czasu, bo zabieg powinien być przeprowadzony do maja tego roku! Boję się myśleć co będzie jak nie uda się uzbierać tej sumy… – dodaje mama Amelki.

My także przyłączamy się do apelu o pomoc do ludzi dobrej woli. Jak pomóc? Wpłacając pieniądze na konto Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”, która prowadzi zbiórkę funduszy na operację.

Dary można przesyłać pod numerem konta Banku BZ WBK – 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374, z tytułem przelewu: „228 pomoc w leczeniu Amelii Skonieczny”. Na rzecz dziewczynki można przekazać także 1 proc. podatku. W formularzu PIT należy wpisać KRS 0000382243, zaś w rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” wpisać „228 pomoc dla Amelii Skonieczny”. Nie bądźmy obojętni.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata